Millennium Docs Against Gravity Film Festival


14.09.2020

Festiwal Millennium Docs Against Gravity online od 19 września do 4 października

17. edycja festiwalu filmowego Millennium Docs Against Gravity po raz pierwszy w historii odbędzie się w formule hybrydowej. Po ogromnym sukcesie majowego Docs Against Isolation - wydarzenia online, podczas którego uczestnicy mieli dostęp nie tylko do 50 filmów z poprzednich edycji festiwalu, ale także do rozmów z twórcami, warsztatów, koncertów i wykładów, zmienia się także sam festiwal.

Najnowsze filmy dokumentalne z całego świata polscy widzowie będą mogli zobaczyć także bez wychodzenia z domu. Ponad 100 tytułów będzie dostępne online, dając możliwość spojrzenia na rzeczywistość zgodnie z hasłem tegorocznej edycji - „z czułości do świata”. Oprócz filmów zostaną zorganizowane także wirtualne spotkania z twórcami oraz widzowie otrzymają dostęp do niepublikowanych wcześniej materiałów.

„Razem z Bankiem Millennium, mecenasem tytularnym festiwalu, otwieramy tym samym nowy rozdział w naszej historii, pozwalając coraz większej grupie odbiorców ze wszystkich zakątków kraju spotkać się z wybitnym światowym kinem dokumentalnym”, tłumaczy Artur Liebhart, założyciel i dyrektor festiwalu.

W zeszłym roku w festiwalu uczestniczyło blisko 93 tys. osób, z kolei podczas Docs Against Isolation odnotowano łącznie ponad 113 000 pełnych obejrzeń filmów. We wrześniu, dzięki hybrydowej formule, jeszcze więcej osób niż kiedykolwiek w historii festiwalu będzie mogło spotkać się z kinem dokumentalnym najwyższej próby. Tym samym główny cel festiwalu Millennium Docs Against Gravity, jakim jest upowszechnianie kultury kina dokumentalnego w Polsce, pokona kolejną barierę i zostanie jeszcze lepiej zrealizowany.

Część online festiwalu potrwa od 19 września do 4 października. Zostaną na niej zaprezentowane także filmy z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.