Millennium Docs Against Gravity Film Festival


08.05.2015

12. DOCS AGAINST GRAVITY FILM FESTIVAL 8-17.05.2015.

12. edycja największego w Polsce festiwalu filmów dokumentalnych odbyła się pod zmienioną nazwą i z nową wizualizacją. Docs Against Gravity Film Festival (wcześniej PLANETE+ Doc Film Festival) pozostał jednak niezmiennie wydarzeniem, które kształtuje opinie, otwiera szerzej oczy i inspiruje do głębszej refleksji nad kondycją świata.

To jeden z największych i najważniejszych festiwali filmów dokumentalnych w Europie, organizowany co roku w maju w Warszawie i (od 2012 roku) we Wrocławiu, a w jeden z weekendów festiwalu (w ramach projektu „Weekend z Docs Against Gravity”) również w ponad 20 miastach w Polsce. Docs Against Gravity Film Festival to wydarzenie, które kształtuje opinie i inspiruje do głębszej refleksji nad kondycją świata.

W tym roku po raz pierwszy w historii Festiwalu jury przyznało dwie główne nagrody ex aequo – nagrody Millennium ufundowane przez mecenasa festiwalu Bank Millennium. Zwycięskie obrazy, to „Nadejdą lepsze czasy” Hanny Polak i „Powyżej/poniżej” Nicolasa Steinera.

Począwszy od 3. edycji Festiwalu, Bank Millennium jest jego głównym sponsorem oraz fundatorem nagrody głównej.