Informacje prasowe

Aktualności filtr

Bank Millennium w czołówce najszybciej raportujących spółek

13.03.2020
Bank Millennium jest pierwszą spółką w sektorze finansowym, która opublikowała raport z działalności w 2019 roku w formie on-line. W ten sposób bank umożliwia analitykom, inwestorom i wszystkim zainteresowanym jego działalnością szybki i łatwy dostęp do informacji.

Bilety do kin Helios w aplikacji mobilnej Banku Millennium

04.03.2020
Bank Millennium, jako pierwszy bank w Polsce, udostępnił w aplikacji mobilnej możliwość zakupu biletów do kina we współpracy z Heliosem, największą siecią kin w Polsce. To pierwsza pełna integracja systemu kinowego z bankowym. Dzięki niej klienci Millennium mogą wygodnie i szybko sprawdzić w aplikacji repertuar kina, wybrać miejsca i kupić bilety oraz udostępnić je znajomym.

Bank Millennium nagrodzony Złotym Dźwigaczem Kultury

02.03.2020
Bank Millennium już po raz piąty został wyróżniony przez Krakowskie Biuro Festiwalowe za mecenat nad festiwalem Sacrum Profanum, który wspiera nieprzerwanie od 2012 roku. W tym roku Bank otrzymał najwyższe wyróżnienie w tej kategorii.

Polacy o PPK – komentarz do wyników badania - Grzegorz Maliszewski, główny ekonomista Banku Millennium

26.02.2020
Jak wynika z badania, przeprowadzonego przez IBRIS na zlecenie Banku Millennium*, 73% Polaków wie, czym są Pracownicze Plany Kapitałowe. Okazuje się jednak, że tylko 44% z nich otrzymało informacje o programie od swoich pracodawców. Co zaskakujące, aż 41% Polaków za najważniejszą zaletę PPK uważa możliwość dziedziczenia zgromadzonych środków, a tylko 6% powiększenie przyszłej emerytury.

Bank Millennium najwyżej ocenianym bankiem w Polsce pod względem budowania pozytywnych doświadczeń klientów

11.02.2020
W najnowszej edycji badania na temat Customer Experience, przeprowadzonego na zlecenie KPMG w Polsce, Bank Millennium kolejny rok z rzędu został uznany przez konsumentów za lidera Customer Experience wśród banków. Millennium znalazł się też ponownie w pierwszej dziesiątce stu najlepiej ocenianych marek obecnych na polskim rynku, awansując w zestawieniu o dwie pozycje, na miejsce siódme.

Bank Millennium wśród Najbardziej Wiarygodnych w Polskiej Gospodarce

10.02.2020
W drugiej edycji gali nagród i wyróżnień Najbardziej Wiarygodny w Polskiej Gospodarce agencja ISBnews uhonorowała firmy i instytucje, które szczególnie wyróżniły się w roku 2019. Bank Millennium otrzymał nagrodę w kategorii Najbardziej Wiarygodna Instytucja Finansowa, za sprawnie przeprowadzoną fuzję z Euro Bankiem.

2019 rok w Banku Millennium – udana fuzja z Euro Bankiem, 734 tys. nowych aktywnych klientów, dwucyfrowe wzrosty wartości portfela kredytów (+32%) i depozytów (+23%) Grupy, wysoki wzrost organiczny

03.02.2020
Wstępne wyniki i działalność Grupy Banku Millennium po 4 kwartałach 2019 roku
Skonsolidowany zysk netto Grupy Banku Millennium w 2019 roku wyniósł 561 mln zł (-26% r/r). Gdyby nie jednorazowe koszty i rezerwy, głównie na integrację z Euro Bankiem i ryzyko prawne portfela kredytów walutowych, wyniósłby 889 mln zł (+17% r/r). O 734 tys. (+40% r/r) wzrosła liczba aktywnych klientów detalicznych do poziomu 2,6 mln. Rekordowa sprzedaż pożyczek gotówkowych oraz efekt połączenia przyniosły podwojenie wartości portfela kredytów konsumpcyjnych do 15,1 mld zł. Depozyty klientów Grupy osiągnęły wartość 81,5 mld zł (+23% r/r), a kredyty 69,8 mld zł (+32% r/r).

Bank Millennium najlepszy w finansowaniu handlu według magazynu Global Finance

31.01.2020
Bank Millennium został uznany za najlepszego dostawcę rozwiązań w zakresie finansowania handlu w Polsce, zdobywając tytuł „The Best Trade Finance Provider in Poland” w konkursie organizowanym przez międzynarodowy magazyn Global Finance.

Konta z różnych banków dostępne w bankowości elektronicznej Banku Millennium

22.01.2020
Bank Millennium jako jeden z pierwszych banków w Polsce rozpoczął udostępnianie klientom usługi polegającej na możliwości dodawania kont różnych banków do swojej bankowości elektronicznej. Dzięki usłudze Finanse 360° pierwsza grupa klientów może sprawdzić w aplikacji mobilnej Banku Millennium i serwisie internetowym Millenet stan konta oraz historię transakcji swoich rachunków aż w sześciu innych bankach. Bank Millennium ma najszerszą tego typu ofertę na rynku.

Millennium TFI wraz z Comarchem usprawnia obsługę PPK w firmach

21.01.2020
Możliwość zawarcia umowy online o zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi, łatwa integracja z własnym systemem informatycznym przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa, mobilny dostęp do śledzenia stanu zgromadzonych środków dla każdego pracownika - to niektóre z korzyści dla przedsiębiorców, którzy zdecydują się wdrożyć PPK wspólnie z Millennium TFI.