Informacje prasowe

Aktualności filtr

Fundacja Banku Millennium wspiera domową edukację finansową dzieci

29.04.2020
Skąd się biorą pieniądze, jaka jest ich wartość, dlaczego warto oszczędzać i dlaczego nie można mieć wszystkich zabawek na świecie? Tego dowiedzą się dzieci z przygotowanych specjalnie dla nich animowanych filmów o przygodach Pana Sebastiana, głównego bohatera programu edukacyjnego „Finansowy Elementarz”, już dostępnych na YouTube. Autorem cyklu jest Fundacja Banku Millennium, która chce wesprzeć rodziców w domowej edukacji przedszkolaków w czasie epidemii.

Wsparcie Banku Millennium dla przedsiębiorców – dalszy rozwój współpracy z BGK w ramach programów gwarancyjnych

27.04.2020

W celu wsparcia przedsiębiorców w utrzymanie bieżącej płynności, Bank Millennium podpisał umowę z BGK, w ramach której średnie i duże firmy będą mogą skorzystać ze wsparcia w postaci gwarancji z Funduszu Gwarancji Płynnościowych. Z kolei firmy z segmentu MŚP korzystają w banku z gwarancji de minimis na korzystniejszych niż wcześniej warunkach, w ramach pakietu pomocowego dla małych i średnich firm.


Bank Millennium firmą odpowiedzialną technologicznie

24.04.2020
Bank Millennium zajął dwa pierwsze miejsca w tegorocznym konkursie TOP CDR Firma Odpowiedzialna Technologicznie. Wyróżnienia zostały przyznane za projekt „Bankowość bez barier” w kategoriach: Digitalizacja i Nagroda publiczności.

Inicjowanie płatności z kont w innych bankach w bankowości elektronicznej Banku Millennium

23.04.2020
Bank Millennium jako pierwszy bank w Polsce udostępnił usługę, w ramach której klienci banku mogą zlecać w serwisie internetowym Millenet przelewy ze swoich kont w innych bankach. To kolejne rozwiązanie udostępniane przez bank w oparciu o możliwości stworzone przez dyrektywę PSD2. Wcześniej Bank Millennium jako jeden z pierwszych banków w Polsce udostępnił klientom możliwość dodawania kont różnych banków do swojej bankowości elektronicznej.

Fundacja Banku Millennium wsparła pierwsze polskie testy na koronawirusa

23.04.2020
Fundacja Bank Millennium włączyła się w działania w walce z koronawirusem i przekazała Instytutowi Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk z Poznania, który opracował pierwsze polskie testy na obecność COVID-19, kwotę 500 000 zł. Testy wchodzą niebawem do masowej produkcji, a Insytut prowadzi dalsze prace badawczo-rozwojowe nad testami nowej generacji. Decyzja o przekazaniu funduszy właśnie Instytutowi została podjęta przez pracowników banku w wewnętrznym głosowaniu i jest reakcją na informację, która obiegła media na początku kwietnia br., o tym osiągnięciu polskich naukowców z Wirusowej Grupy Wsparcia PAN.

Internauci o korzystaniu z gazetek promocyjnych – wyniki badania „Zakupy 2020”

21.04.2020
Jak wynika z badania „Zakupy 2020”, polscy internauci poszukując promocyjnych ofert najczęściej sięgają do gazetek wydawanych przez sklepy i supermarkety (64% wskazań wśród respondentów, którzy zadeklarowali zainteresowanie promocjami). Elektroniczna forma gazetek promocyjnych dostępnych na platformie zakupowej goodie pozwala wygodnie i bezpiecznie zaplanować zakupy nie wychodząc z domu. Przygotowywanie list zakupowych jest szczególnie istotne w sytuacji rozwijającej się epidemii, gdy dla ochrony naszego zdrowia i zdrowia innych chcemy do minimum ograniczyć czas spędzany w sklepach stacjonarnych. W marcu br. gazetki w goodie zostały otwarte blisko 800 000 razy (podwojenie liczby od października 2019 r.). Użytkownicy gazetek w goodie zaglądają do nich średnio 11 razy w ciągu miesiąca.

Działania Banku Millennium wyróżnione w raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2019"

16.04.2020
Inicjatywy Banku Millennium adresowane do klientów, pracowników, społeczności lokalnych oraz środowiska naturalnego zostały opisane w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu "Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2019”.

Polacy o przyszłości bankowania online – komentarz do wyników badania

09.04.2020
Mariusz Gromada, dyrektor Departamentu Customer Intelligence w Banku Millennium
 
Polacy bardzo chętnie korzystają z bankowości internetowej. Z badania IBRiS przeprowadzonego na zlecenie Banku Millennium wynika, że pandemia COVID-19 jeszcze bardziej zwiększyła zainteresowanie tego typu usługami. Ponad 15% badanych stwierdziło, że od wystąpienia zagrożenia korzysta wyłącznie lub częściej lub skorzystali po raz pierwszy z dostępu cyfrowego do banku. Zwiększony odsetek deklaracji, na poziomie 26%, dotyczył głównie grupy wiekowej 40-49 lat oraz miast średniej wielkości 50-500 tys. mieszkańców, gdzie jego wartość wyniosła 22-24%.

Zdalne podpisywanie umów w bankowości przedsiębiorstw Banku Millennium

09.04.2020
Bank Millennium udostępnił klientom segmentu bankowości przedsiębiorstw możliwość w pełni zdalnego podpisywania umów. Cyfrowy obieg dokumentów oparty jest o podpis kwalifikowany z kwalifikowanym znacznikiem czasu i dotyczy umów kredytowych oraz ich zabezpieczeń, bankowości transakcyjnej, faktoringu, finansowania handlu i produktów skarbowych.

eKarta podarunkowa goodie – wygodny sposób na świąteczny prezent dla bliskich

08.04.2020
Wirtualna karta podarunkowa pozwala przekazać prezent bliskim, nawet gdy nie możemy się z nimi spotkać. To dobry pomysł na miły podarunek przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, który nie tylko sprawi radość, ale może stanowić ważne wsparcie w domowym budżecie.