Informacje prasowe

Aktualności filtr

Współpraca, która stawia czoła wyzwaniom

02.11.2020
Wspierać kulturę w czasach pandemii? Iść z duchem czasu i inwestować w wydarzenia online? Tegoroczna współpraca Banku Millennium z Festiwalem Sacrum Profanum udowadnia, że to słuszny kierunek, w którym po prostu trzeba podążać. Festiwal odbędzie się po raz pierwszy w swojej historii online – na platformie PLAY KRAKÓW – wykraczając poza wydeptane ścieżki oraz wpisując się doskonale w innowacyjność, która stanowi drugie imię Banku Millennium.

W rankingu potencjału innowacyjności bez radykalnych zmian. Na podium mazowieckie, małopolskie i dolnośląskie

02.11.2020
Od momentu powstania raportu „Indeks Millennium – Potencjał Innowacyjności Regionów” cztery województwa niezmiennie pozostają liderami innowacyjności. Również w tegorocznym rankingu są to: mazowieckie, małopolskie, dolnośląskie i pomorskie. W porównaniu z ubiegłym rokiem 8 województw utrzymało swoją pozycję, 5 awansowało, a 3 zanotowały spadki. Czy kryzys wywołany pandemią COVID-19 przyspieszy, czy spowolni inwestycje w innowacje i nowe technologie? Z tym pytaniem zmierzyli się w raporcie eksperci i praktycy z obszaru biznesu, nauki, instytucji rządowych i pozarządowych.

Program Inwestycyjny Millennium dostępny online

30.10.2020
Bank Millennium udostępnił w bankowości elektronicznej Program Inwestycyjny Millennium, umożliwiający inwestowanie zarówno na lokalnym, jak i na międzynarodowych rynkach kapitałowych, przygotowany z myślą o różnych stylach i preferencjach inwestycyjnych klientów. Program dostępny jest zarówno z poziomu serwisu internetowego, jak i aplikacji mobilnej, a jego uruchomienie i obsługa są bardzo proste, intuicyjne i maksymalnie przyjazne dla klientów, również tych, którzy nigdy wcześniej nie inwestowali. Teraz klient może też wypełnić w aplikacji mobilnej ankietę inwestycyjną, konieczną do skorzystania z produktów inwestycyjnych.

Polacy zaczynają inwestować oszczędności

29.10.2020
Grzegorz Maliszewski, główny ekonomista Banku Millennium
W sobotę 31 października obchodzimy Światowy Dzień Oszczędzania. Z tej okazji analizujemy, jak obecnie oszczędzają Polacy i jak zmienia się struktura ich oszczędności.

W Banku Millennium konto firmowe można założyć w pełni zdalnie dzięki otwartej bankowości

28.10.2020
Konto firmowe Mój Biznes można założyć z poziomu telefonu komórkowego. Aby potwierdzić tożsamość, wystarczy zalogować się do konta w innym banku. Obecnie rozwiązanie jest dostępne dla sześciu polskich banków, ale stopniowo będą dodawane kolejne. To pierwsze takie zastosowanie otwartej bankowości na rynku dla klientów firmowych.

Kolejny kwartał z ograniczeniami pandemii – 2 mln aktywnych klientów cyfrowych, rekordowa wartość udzielonych kredytów hipotecznych, początek odbicia w aktywności bankowości korporacyjnej

27.10.2020

Wyniki i działalność Grupy Banku Millennium po 3 kwartale 2020 roku
Skonsolidowany zysk netto grupy Banku Millennium po 3 kwartałach 2020 wyniósł 132 mln zł (60 mln zł w 3 kw.), co oznacza spadek o 75% r/r. Po skorygowaniu o zdarzenia nadzwyczajne zysk wyniósłby 583 mln zł netto (189 mln zł w 3 kw.), a skorygowany ROE 8,5%. Z bankowości elektronicznej korzystało aktywnie ponad 2 mln klientów detalicznych, a z aplikacji mobilnej 1,6 mln. Kredyty hipoteczne osiągnęły rekordową sprzedaż w wysokości 4,7 mld zł (1,8 mld zł tylko w 3 kwartale), a ich udział w portfelu kredytowym ogółem wzrósł do 53% (51% w 2019 r.).


Nowa reklama TV Banku Millennium

22.10.2020
23 października rozpoczyna się emisja nowej reklamy telewizyjnej Pożyczki Gotówkowej Banku Millennium (RRSO 15,32%). W towarzystwie Radka Kotarskiego przekonamy się, że wspaniałe zbiory muzealne można podziwiać nie wychodząc z domu.

Dwa miliony pobrań aplikacji goodie i rosnąca popularność goodie cashback

15.10.2020
Aplikacja zakupowa goodie została pobrana już dwa miliony razy. Z kolei użytkownicy programu goodie cashback tylko w tym roku (do końca września) dokonali za pośrednictwem goodie już blisko 1,7 mln transakcji, a na ich konta w goodie wróciło ponad 5,8 mln zł cashbacku.

Zmiany w kredytach hipotecznych Banku Millennium

06.10.2020
Bank Millennium udostępnił usługę, dzięki której klienci, którzy złożą wniosek o kredyt hipoteczny, będą mogli na bieżąco śledzić jego status w serwisie internetowym Millenet i aplikacji mobilnej. Dodatkowo każdorazowo otrzymają informację, gdy status wniosku się zmieni, a także w łatwy sposób skontaktują się online z osobą zajmującą się wnioskiem. To pierwszy etap projektu szerszej digitalizacji hipotek w Banku Millennium, których sprzedaż w drugim kwartale 2020 wyniosła rekordowe 1,5 mld zł.

Zatwierdzanie transakcji zlecanych w oddziale Autoryzacją Mobilną. Kolejny skok Banku Millennium w cyfryzacji usług

30.09.2020
Bank Millennium udostępnił w swoich oddziałach możliwość potwierdzania części transakcji za pomocą Autoryzacji Mobilnej. To kolejny, niezwykle ważny krok w strategii digitalizacji banku i ograniczania dokumentacji papierowej. Usługa jest świetnym przykładem projektu zainicjowanego i w całości wdrożonego przez pracowników banku.