Informacje prasowe

Aktualności filtr

Rating Moody's

30.08.2001
BIG Bank GDAŃSKI S.A. informuje, iż w dniu 30 sierpnia 2001 roku otrzymał komunikat agencji ratingowej Moody's Investor Service, w którym potwierdziła ona długoterminowy i krótkoterminowy rating depozytowy Banku na poziomie odpowiednio Baa3 (10 pozycja w 21 stopniowej skali) oraz P-3 (3 pozycja w 4-stopniowej skali). Agencja poinformowała także o obniżeniu ratingu siły finansowej z D+ na D (10 pozycja w 13 stopniowej skali).

Nowy serwis internetowy Domu Maklerskiego BIG-BG SA

16.08.2001
16 sierpnia 2001 roku Dom Maklerski BIG-BG S.A. uruchomił profesjonalny serwis internetowy www.dmbigbg.pl. Za jego pośrednictwem uzyskać można zarówno dostęp do szerokiej bazy informacji o rynku kapitałowym jak i do usług brokerskich oferowanych przez ten jeden z największych polskich domów maklerskich.

Współpraca z PZU SA i PZU Życie SA

06.08.2001
BIG Bank GDAŃSKI S.A. oraz PZU S.A. i PZU Życie S.A. rozpoczęły współpracę w zakresie ochrony ubezpieczeniowej posiadaczy rachunków w BIG Banku GDAŃSKIM S.A.

Zwolnienie z opłat

01.08.2001
BIG Bank GDAŃSKI S.A. informuje, iż z dniem 1 sierpnia 2001 r. zwolnił z opłat i prowizji bankowych wszystkie wpłaty dokonywane w ogólnopolskiej sieci oddziałów BIG Banku GDAŃSKIEGO S.A. i sieci bankowości detalicznej Millennium na rachunki prowadzone na rzecz pomocy powodzianom.

Unikonto Premium

16.07.2001
Millennium BIG Bank GDAŃSKI S.A. wprowadził do swojej oferty Unikonto Premium, nowy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy dla osób o wysokim statusie majątkowym. Oprócz atrakcyjnego pakietu usług dostępnych w ramach rachunku, Bank zapewnia Klientom specjalny poziom obsługi.

Pomoc powodzianom

13.07.2001
BIG Bank GDAŃSKI S.A. informuje, iż zwolnił z dniem 14 lipca br. od opłat i prowizji bankowych wszystkie wpłaty dokonywane w ogólnopolskiej sieci oddziałów BIG Banku GDAŃSKIEGO S.A. i sieci bankowości detalicznej Millennium na rachunek Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdańsku - BBG S.A. III/O w Gdańsku nr 11601058-47540500 z dopiskiem "Powódź".

Rozszerzenie oferty Millekredyt DOM

21.06.2001
Warszawa, 12.06.2001 - Millennium BIG Bank Gdański S.A. rozszerza ofertę kredytów mieszkaniowych o nowe produkty. Nowy MilleKredyt DOM jest pakietem kredytów przeznaczonych na cele mieszkaniowe, których docelowym zabezpieczeniem jest hipoteka. Bank do istniejącej oferty kredytowej na zakup nieruchomości na rynku pierwotnym bądź wtórnym dołączył kredyt z przeznaczeniem na budowę realizowaną przez spółdzielnię bądź dewelopera, zakup nieruchomości w trakcie budowy, kredyt na samodzielną budowę bądź dokończenie budowy domu, zakup działki budowlanej, spłatę innego kredytu mieszkaniowego oraz kredyt na modernizację, rozbudowę lub remont domu bądź mieszkania. Kredyty są udzielane w złotówkach, dolarach amerykańskich oraz Euro i są dostępne w sieci Millennium oraz w oddziałach BIG Banku GDAŃSKIEGO.

Pośrednictwo w składaniu zleceń giełdowych

24.05.2001
Millennium BIG Bank Gdański S.A. we współpracy z Domem Maklerskim BIG-BG S.A. wprowadza usługę umożliwiającą składanie dyspozycji wystawiania zleceń kupna lub sprzedaży papierów wartościowych na Giełdzie Papierów Wartościowych w sieci Millennium. Wzbogacenie oferty produktowej sieci Millennium o dostępność usług brokerskich jest kolejnym krokiem w kierunku realizacji strategii Banku, którą jest zapewnienie kompleksowej obsługi finansowej Klientom detalicznym. Nowa usługa ułatwi Klientom Banku zarządzanie środkami finansowymi i efektywne inwestowanie oszczędności.

Powołanie nowego Członka Zarządu

07.05.2001
BIG Bank GDAŃSKI S.A. informuje, iż w dniu 7 maja 2001 r., Rada Nadzorcza BIG Banku GDAŃSKIEGO S.A., powołała do zarządu Pana Francisco de Lacerda na funkcję Wiceprezesa Zarządu Banku.

Umowa w sprawie PTE

20.04.2001
BIG Bank GDAŃSKI S.A. informuje, iż w dniu 19 kwietnia 2001 roku zawarł z BRE Bank S.A. umowę o połączeniu Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego BIG Banku GDAŃSKIEGO S.A. z Powszechnym Towarzystwem Emerytalnym Skarbiec- Emerytura.