Informacje prasowe

Aktualności filtr

Bank Millennium umożliwia klientom wpłaty gotówki we wpłatomatach Euronet Polska

01.02.2023
Bank Millennium udostępnił usługę wpłat gotówkowych w urządzeniach Euronetu. Tym samym klienci zyskali większą swobodę wykonywania takich transakcji. Poza urządzeniami Banku Millennium mogą teraz skorzystać z ponad 3 tys. wpłatomatów dostępnych w sieci Euronet.

Perspektywy gospodarcze na 2023 rok - zapraszamy na webinar Banku Millennium

01.02.2023
Zapraszamy na spotkanie online pt. „Tylko spowolnienie, czy recesja?”. Poprowadzi je Grzegorz Maliszewski, główny ekonomista Banku Millennium, który w gronie przedsiębiorców podsumuje miniony rok oraz przedstawi prognozy makroekonomiczne na nadchodzące miesiące. Webinar odbędzie się w czwartek 2 lutego o godz. 11:00.

Bank Millennium - dodatni wynik netto i istotna poprawa współczynników kapitałowych w 4 kwartale 2022 roku

31.01.2023
Wstępne wyniki i działalność Grupy Banku Millennium po 4 kwartałach 2022 roku.

Po okresie negatywnych wyników, w 4 kwartale 2022 roku skonsolidowany zysk netto Grupy Banku Millennium wyniósł +249 mln zł (strata 1 015 mln zł po 4 kwartałach). Po wyłączeniu kosztów związanych z walutowymi kredytami hipotecznymi, kosztów wakacji kredytowych i po dodaniu hipotetycznego podatku bankowego, wynik netto w 4 kwartale wyniósłby +694 mln zł (+2 241 mln zł w całym 2022 roku). Na koniec 2022 roku współczynniki kapitałowe wróciły do poziomów znacząco powyżej wymaganych minimów – wskaźnik TCR wzrósł do 14,4%, a T1 do 11,3%.

Krajowy System e-Faktur wkrótce obowiązkowy dla firm

23.01.2023
Beata Zaczek, ekspertka w Departamencie Faktoringu i Finansowania Handlu, Bank Millennium

Od 1 stycznia 2024 roku Krajowy System e-Faktur stanie się obligatoryjnym rozwiązaniem dla firm. To ogromna zmiana i wyzwanie dla przedsiębiorców, nakładające obowiązek dostosowania do jednego wzoru faktury ustrukturyzowanej, powodujące konieczność zmian w systemach finansowo-księgowych i procesach wewnętrznych firm.

Potwierdzanie tożsamości w bankowości internetowej i aplikacji mobilnej Banku Millennium

18.01.2023
Bank Millennium udostępnia usługę Millennium ID dla użytkowników bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej. Rozwiązanie działa w oparciu o usługę mojeID dostarczaną przez Krajową Izbę Rozliczeniową. Klienci banku zyskują możliwość łatwego i bezpiecznego potwierdzania tożsamości online zarówno u dostawców usług komercyjnych, jak i w serwisach administracji publicznej. Millennium ID umożliwia także dostęp do historii logowania i przekazywania danych.

Bank Millennium wśród najbardziej świadomych klimatycznie spółek

10.01.2023
Bank Millennium uzyskał tytuł „Spółki Świadomej Klimatycznie 2022” w ramach Badania Świadomości Klimatycznej Spółek przeprowadzonego na podstawie treści raportów za rok 2021. Bank otrzymał 8,17 punktu i tym samym uplasował się na 7. miejscu spośród 152 spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Pomoc obywatelom Ukrainy oraz edukacja finansowa głównymi działaniami Fundacji Banku Millennium w 2022 roku

10.01.2023
Fundacja Banku Millennium nie pozostała obojętna na los sąsiadów zza wschodniej granicy uciekających przed wojną. Organizowanie punktów pomocowych, wsparcie w znalezieniu miejsc noclegowych, szukaniu pracy czy też miejsc pobytu dla dzieci z domów dziecka z Ukrainy to szereg działań, które podjęli w minionym roku wolontariusze – pracownicy banku. Kontynuowane były też działania edukacyjne w ramach projektu Finansowy Elementarz. Łącznie na działania pro bono przedstawiciele Banku Millennium w ostatnich 12 miesiącach przeznaczyli blisko 2 tys. godzin. Działalność w roku 2022 Fundacja podsumowała w opublikowanym właśnie raporcie.

Konto Mój Biznes w Banku Millennium z wysoką premią

09.01.2023
Ruszyła emisja nowej reklamy telewizyjnej Banku Millennium. W kampanii bank promuje Konto Mój Biznes, które można otworzyć teraz w promocji i po spełnieniu określonych warunków zyskać premię nawet 2500 zł.

Leasing jeszcze bardziej dostępny. Nowe wsparcie dla firm

05.01.2023
Millennium Leasing jako pierwsza firma leasingowa w Polsce podpisała z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) umowę o objęcie umów leasingu gwarancjami de minimis. To kolejny krok w kierunku zwiększenia dostępu firm do kapitału. Przedsiębiorcy mogą skorzystać z rozszerzonej oferty finansowania już od 5 stycznia 2023 roku.

Łatwiej otworzysz firmę z Bankiem Millennium

04.01.2023
Bank Millennium umożliwia klientom założenie firmy przez Internet. W aplikacji mobilnej oraz systemie bankowości elektronicznej udostępnił wniosek o zarejestrowanie działalności gospodarczej.

1 2 3 4 5 6 ... 132