Informacje prasowe

Aktualności filtr

Bank Millennium przedłuża współpracę z Millennium Docs Against Gravity na kolejne trzy lata

16.09.2021
Po cieszącej się dużą popularnością wersji kinowej, 16 września rozpoczyna się część online 18. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Do 3 października widzowie będą mogli oglądać 129 najlepszych filmów dokumentalnych w swoich domach na platformie mdag.pl. Bank Millennium wieloletni sponsor festiwalu przedłuża współpracę z organizatorem wydarzenia na kolejne 3 lata.

Bank Millennium z nową reklamą i nowym hasłem marki

07.09.2021
Wraz z początkiem września Bank Millennium rozpoczął emisję nowej reklamy telewizyjnej, w której Radek Kotarski poza ofertą dla rodziców i dzieci prezentuje nowy slogan marki: „Bank Millennium. Inspirowany Tobą”.

Świat się budzi – rusza 18. Millennium Docs Against Gravity Film Festival

02.09.2021
Tegoroczną edycję największego festiwalu filmów dokumentalnych w Polsce otworzy film o słynnej ekoaktywistce „Jestem Greta”. Powalczy on również o Nagrodę Banku Millennium w Konkursie Głównym, którą przyzna jury w składzie z Agnieszką Holland. Bank Millennium jako wieloletni mecenas festiwalu wspiera inicjatywy realizujące ważne cele społeczne. Program festiwalu i wydarzenia jemu towarzyszące akcentują poza tematami ekologicznymi również rolę kobiet i szacunek dla różnorodności. Widzowie będą mieli okazję obejrzeć 150 filmów dokumentalnych z całego świata. Blisko połowa z nich została wyreżyserowana przez kobiety.

Cyfrowe kieszonkowe na nowy rok szkolny

01.09.2021
Wrzesień to dobry moment na założenie dziecku konta osobistego. Rachunki dla młodych klientów stają się coraz popularniejsze. W 2021 roku Bank Millennium odnotował wzrost ich liczby o ponad 40% r/r. Posiadacze Konta 360° Junior aktywnie korzystają ze swoich rachunków, kart i bankowej aplikacji mobilnej, a średnia kwota transakcji, które zrealizowali w terminalach płatniczych i bankomatach w czerwcu i lipcu br. to aż 300 zł miesięcznie.

Bank Millennium po raz kolejny najlepszym bankiem cyfrowym według magazynu Global Finance

31.08.2021
Bank Millennium otrzymał nagrodę The Best Consumer Digital Bank in Poland for 2021 w konkursie World’s Best Digital Banks organizowanym przez renomowany magazyn Global Finance. To już kolejna w tym roku międzynarodowa nagroda dla dokonań banku.

Rekordowe wyniki goodie. Użytkownicy platformy zaoszczędzili od początku roku już ponad 7 mln złotych

24.08.2021
Za pośrednictwem programu goodie cashback — pozwalającego na otrzymywanie zwrotu części pieniędzy wydanych w kilkuset sklepach internetowych — przez 7 pierwszych miesięcy 2021 r. użytkownicy zrealizowali więcej transakcji niż w całym minionym roku. Goodie szacuje, że do końca 2021 r. obrót wyniesie 600 mln zł. Coraz większą popularnością cieszą się również eKarty podarunkowe goodie.

Bank Millennium po raz szesnasty mecenasem Millennium Docs Against Gravity

09.08.2021
18. edycja największego w Polsce festiwalu filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity odbędzie się 3-12 września 2021 r. w kinach siedmiu polskich miast oraz 16 września - 3 października 2021 r. online. Bank Millennium, kulturalnie zaangażowany i wrażliwy społecznie mecenas tytularny, nieustannie wspiera festiwal i towarzyszące mu wydarzenia. Trzeci rok z rzędu kontynuuje też projekt audiodeskrypcji wybranych filmów.

Millennium Leasing z pierwszą w Polsce umową leasingu z gwarancją BGK

02.08.2021
Dzięki umowie Millennium Leasing z Bankiem Gospodarstwa Krajowego został uruchomiony limit gwarancyjny, który daje możliwość objęcia gwarancjami BGK umów leasingu zawieranych przez spółkę z firmami z sektora MŚP. Z tej możliwości skorzystał już pierwszy przedsiębiorca, który 30 lipca br. zawarł z Millennium Leasing umowę leasingu zabezpieczoną gwarancją BGK.

Silne wyniki operacyjne z podstawowej działalności. Rekordowa sprzedaż kredytów. Wyniki finansowe obniżone przez rezerwy na kredyty walutowe.

26.07.2021
Skonsolidowane wyniki Grupy Kapitałowej Banku Millennium za 1 półrocze 2021 r.
Skonsolidowany wynik netto grupy Banku Millennium po 2 kwartałach 2021 wyniósł -512 mln zł (-200 mln zł w 2 kwartale). Głównym obciążeniem wyników były rezerwy na ryzyko prawne związane z portfelem walutowych kredytów hipotecznych w wysokości 1 047 mln zł (514 mln zł w 2 kwartale). Gdyby nie rezerwy walutowe, Grupa zanotowałaby zysk netto w wysokości 449 mln zł (267 mln zł tylko w 2 kwartale). Padł nowy rekord sprzedaży kredytów hipotecznych i gotówkowych odpowiednio w wysokości 4,8 mld zł (+68% r/r) i 2,7 mld zł (+14% r/r).

Płatności zbliżeniowe BLIKIEM już w Banku Millennium

26.07.2021
Bank Millennium, który przeprowadził pomyślnie pierwszą w Polsce, historyczną transakcję zbliżeniową BLIKIEM, teraz rozpoczyna udostępnianie tego rodzaju płatności klientom. To przełomowe rozwiązanie na rynku międzynarodowym.

1 2 3 4 5 6 ... 118