Informacje prasowe


20.10.2017

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Żegnaj lato, witaj jesień – akcja wolontariuszy Banku Millennium

Wolontariusze Banku Millennium przeprowadzili kolejną akcję w ramach konkursu grantowego Fundacji Banku Millennium. Tym razem zorganizowano całodniowe wydarzenie dla dzieci z SOS Wioski Dziecięcej w Biłgoraju, którego tematem przewodnim było pożegnanie jesieni.

Atrakcjami wydarzenia było grzybobranie z nagrodami, aktywności sportowe, konkurs plastyczny i warsztaty z wycinania dyń. Ważną częścią imprezy były warsztaty z edukacji finansowej, które poprowadzili wolontariusze z Banku Millennium. Nagrodami za aktywny udział w szkoleniu były skarbonki, do których dzieci zobowiązały się odkładać część kieszonkowego. Wszystkie te aktywności miały na celu edukację i integrację dzieci i rodzin z SOS Wioski Dziecięcej z lokalną społecznością.

Z uzyskanego grantu zakupiono dodatkowo tablicę interaktywną , która pomoże w codziennej nauce dzieci . Korepetytorzy, na co dzień współpracujący z Wioską SOS, będą ją wykorzystywać do edukowania dzieci, które potrzebują dodatkowej pomocy w nauce.

W realizację projektu zaangażowanych było łącznie około 100 osób - dzieci i ich opiekunowie z Wioski SOS, wolontariusze z placówek banku w Zamościu i Lublinie oraz ich rodziny i znajomi.

Program wolontariatu pracowniczego jest obok programów edukacji finansowej i edukacji kulturalnej, jednym z trzech filarów działalności Fundacji Banku Millennium.