Informacje prasowe


18.05.2022

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Wyjątkowy spot wizerunkowy Banku Millennium

Bank Millennium przygotował wyjątkowy spot reklamowy, w którym mówi o wartościach, jakie przyświecają mu jako instytucji. Spot promuje jednocześnie największy w Polsce festiwal filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity, którego bank od 17 lat jest mecenasem.

- W Banku Millennium od lat w trosce o ziemię promujemy ochronę środowiska i poszerzamy świadomość ekologiczną. Podobnie jak wspierany przez nas festiwal Millennium Docs Against Gravity, z którym wyznajemy te same wartości. Spot to obok festiwalu zapowiedź kolejnych działań Banku Millennium. Jest o świecie, ludziach, naturze, o wsparciu klimatu, środowiska. Jest o nas – mówi Iwona Jarzębska, dyrektor Departamentu Public Relations w Banku Millennium. - Zapobieganie zmianom klimatu oraz troska o środowisko to priorytety, wpisane w strategię banku na lata 2022-2024. W zakresie zrównoważonego rozwoju zaplanowano między innymi: krótko- i długoterminowe cele redukcji emisji dwutlenku węgla we wszystkich zakresach, zwiększenie finansowania przeznaczonego na projekty związane ze zrównoważonym rozwojem i transformacją klientów banku, brak zaangażowania w finansowanie energetyki węglowej i górnictwa oraz wsparcie inicjatyw na rzecz wzrostu świadomości oraz wiedzy na temat zmian klimatu – dodaje.

To jest NASZ ŚWIAT.
Cały świat, mały świat, wielki świat.
Zatrważający, zachwycający, zadziwiający.
Świat, o który warto walczyć.
Świat, dla którego warto żyć.
CHROŃMY go razem.
Bank Millennium dba o to, co ważne:
Środowisko, kulturę, lokalne społeczności.

Spot można obejrzeć na kanale banku na YouTube www.youtube.com/watch?v=NdlD-DR3M-Ylink otwiera się w nowym oknie. Materiał emitowany jest w ramach kampanii banku promującej festiwal na YouTube, Instagramie oraz Tik Toku oraz kontekstowo w serwisie Filmweb i wyborcza. Kreację przygotowała agencja Change Serviceplan.

Bank Millennium jest sponsorem festiwalu Millennium Docs Against Gravity i fundatorem Nagrody Głównej podczas festiwalu już od 2006 roku. W tym roku, poza Nagrodą Główną, bank ufundował dwie nagrody dodatkowe:

  • Nagrodę dla Reżysera/Reżyserki Najlepszego Filmu Ukraińskiego z programu 19.MDAG
  • Nagrodę za Najlepszy Projekt Nowego Filmu z Europy Wschodniej, prezentowany podczas pitchingu projektów Eastern Europe Against Gravity.

Bank Millennium jest kulturalnie zaangażowany od ponad 30 lat. Równolegle do działalności biznesowej wspiera przedsięwzięcia kulturalne o zasięgu ogólnopolskim i lokalnym. Jest mecenasem kultury 360°, promuje sztukę w niemal wszystkich jej formach, m.in.: muzykę, malarstwo, rzeźbę, film, teatr, fotografię, literaturę i performance. Sięga po kulturę niszową i popularną, i jest z założenia partnerem długoterminowym.

Więcej o mecenacie banku na stronach:

www.bankmillennium.pl/o-banku/centrum-prasowe/mecenat-kulturylink otwiera się w nowym oknie
https://raportroczny.bankmillennium.pl/2021/pl/raport-esg/spoleczenstwo-society/bank-w-otoczeniu-spolecznym/dzialalnosc-spoleczna/mecenat-kultury/link otwiera się w nowym oknie

Więcej o festiwalu na:

www.mdag.pllink otwiera się w nowym oknie