Informacje prasowe


14.11.2012

Wstępna Ocena Kredytowa bez wyceny nieruchomości

Bank Millennium zaproponował nowe udogodnienie dla osób starających się o kredyt hipoteczny. Teraz mogą one złożyć wniosek o kredyt bez konieczności dostarczania wyceny nieruchomości – wystarczy jedynie oświadczenie o wartości nieruchomości.

Od teraz, w przypadku gdy Klient nie posiada aktualnej wyceny nieruchomości, do analizy wniosku kredytowego za wartość nieruchomości przyjmuje się wartość deklarowaną przez Klienta. Efektem analizy jest wydanie pozytywnej Wstępnej Oceny Kredytowej (WOK) lub decyzji negatywnej. Wstępna Ocena Kredytowa daje Klientowi informację o możliwości uzyskania kredytu na wnioskowaną kwotę bez ponoszenia kosztu wyceny nieruchomości.
To kolejny etap zmian. Naszym celem  jest maksymalne ułatwienie Klientom procesu starania się o kredyt hipoteczny, dlatego podjęliśmy decyzję o rezygnacji z wymogu posiadania wyceny nieruchomości przed zbadaniem przez analityka zdolności kredytowej Klienta. Dzięki temu, bez ponoszenia kosztów, Klienci mogą sprawdzić, w jakiej wysokości i na jakich warunkach mogą otrzymać u nas kredyt  - mówi Agata Chrzanowska, Dyrektor Wydziału Marketingu Bankowości Hipotecznej w Banku Millennium.
Dodatkowo Klienci Banku Millennium na bieżąco otrzymują informacje o istotnych etapach procesu kredytowego. Osoby wnioskujące o kredyt hipoteczny SMS-em otrzymują informację  o rozpatrzeniu wniosku już 24 godziny po podjęciu decyzji przez analityka. Również SMS-em trafia do nich wiadomość o wypłacie kredytu – informacja wysyłana jest natychmiast, po przelaniu środków zgodnie z dyspozycją Klienta.
Kredyt Hipoteczny Banku Millennium to:

  • marża już od 0,99% dla aktywnych klientów banku*
  • finansowanie do 100% wartości nieruchomości
  • przejrzyste procedury

Ponadto Bank Millennium oferuje:

  • niską raty – w programie „Rodzina na swoim" do 50% odsetek kredytu przez pierwsze 8 lat pokrywa Skarb Państwa (dotyczy wniosków złożonych do 31.12.2012r.)
  •  niski poziom opłat związanych z udzieleniem i obsługą kredytu: 
    • brak opłaty za wcześniejszą spłatę kredytu, jeśli suma nadpłat nie przekroczy 30% kwoty kredytu
  • akceptacja wielu różnych źródeł dochodu.
     

*Marża promocyjna dla kredytu od 300 tys. zł z LTV do 30%, jeżeli klient w całym okresie kredytowania posiada konto osobiste w Banku Millennium, na które co miesiąc wpływa wynagrodzenie lub dochód netto i jest użytkownikiem kar ty debetowej do konta w Banku Millennium (wykona za pomocą karty transakcje na kwotę 500 zł miesięcznie).