Informacje prasowe


08.11.2021

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Wsparcie online dla przedsiębiorców w Banku Millennium

Bank Millennium udostępnił firmom korzystającym z serwisu internetowego Millenet dla przedsiębiorstw możliwość czatowania z wyspecjalizowanymi doradcami technicznymi i merytorycznymi bankowości przedsiębiorstw. Przedsiębiorcy mogą uzyskać wsparcie online w korzystaniu z serwisu i poruszaniu się po nim. Doradcy pomogą też znaleźć najlepsze dla klienta rozwiązania i usługi. W trakcie czatu klienci mogą dodatkowo uaktywnić usługę współdzielenia ekranu z doradcą (co-browsing), co znacznie usprawnia wsparcie. To wyjątkowy na rynku zestaw usług.

- To kolejny etap rozwoju serwisu internetowego dla przedsiębiorstw, po wcześniejszym udostępnieniu modułu do cyfrowej, dwustronnej wymiany dokumentów między bankiem a firmami oraz eBOKa leasingowego – platformy, pozwalającej na obsługę online umów leasingu. To rozwiązania wyjątkowe na rynku. Rozwijamy Millenet jako wieloproduktową platformę komunikacji z bankiem – mówi Paweł Idzikowski, kierujący zespołem produktów bankowości przedsiębiorstw, Departament Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium.

Chat w połączeniu ze współdzieleniem ekranu jest szczególnie istotny dla firm w okresach nieobecności pracowników na co dzień odpowiadających za relacje z bankiem oraz realizację transakcji czy podczas wykonywania bardziej złożonych czynności w bankowości elektronicznej. Pozwala ograniczyć ryzyko potencjalnych pomyłek w firmie.

- Klienci korzystają z czatów na co dzień w mediach społecznościowych, platformach zakupowych czy innych aplikacjach. Często, zamiast dzwonić na infolinię, wolą krótko opisać problem i uzyskać zwięzłą odpowiedź. To rozwiązanie sprawdziło się w przypadku klientów indywidualnych, dlatego teraz proponujemy je klientom korporacyjnym. Dzięki wsparciu konsultanta w trakcie korzystania z serwisu internetowego i możliwości współdzielenia z nim ekranu pomoc jest niezwykle skuteczna – dodaje Paweł Idzikowski.

Obsługa czatu jest bardzo prosta. Po kliknięciu ikony wsparcia w Millenecie otwiera się okno z formami kontaktu. Po wybraniu opcji czat wystarczy wpisać, jakiego rodzaju wsparcie jest potrzebne. Po pojawieniu się konsultanta, można natychmiast udostępnić mu podgląd wyświetlanego ekranu. Od tej chwili może on w czasie rzeczywistym wskazywać dodatkowym kursorem konkretne rozwiązania, przy czym posiada on wyłącznie bierny dostęp do bieżącego widoku ekranu klienta. Może jedynie wskazywać poszczególne elementy, bez możliwości kliknięcia czy uzupełnienia jakiegokolwiek pola. Konsultant nie widzi innych otwartych zakładek w przeglądarce klienta, ani żadnych innych elementów czy programów zainstalowanych w jego komputerze. Po zakończeniu sesji bank traci bezpowrotnie możliwość widoku ekranu klienta, a nawiązanie kolejnej sesji możliwe jest jedynie w kolejnym połączeniu zainicjowanym przez klienta. Skorzystanie z pomocy online nie wymaga instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania.

Do prowadzonego już czatu może dołączyć kolejny konsultant, specjalizujący się w temacie, o który pyta klient. Wtedy czat z klientem równocześnie prowadzi dwóch (lub więcej) konsultantów bankowości przedsiębiorstw. Czat może także zostać przekazany innemu konsultantowi, jeżeli jest taka konieczność.