Informacje prasowe


20.12.2013

Wręczono nagrody w konkursie „Taksówką do marzeń"

16 grudnia br. w siedzibie Banku Millennium odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu „Taksówką do marzeń".

W wydarzeniu wzięli udział m.in. przedstawiciele Zarządu Banku Millennium, przedstawicielka serwisu YouTube i członkowie Jury konkursu. Zwycięzca konkursu „Taksówką do marzeń" otrzymał 100 tys. zł na realizację swojego marzenia, jakim jest otwarcie parku do wakeboardingu. Inwestycja planowana jest w miejscowości Nierzyn, będzie to pierwsza tego typu atrakcja w województwie lubuskim. Drugie miejsce w rywalizacji zajęła autorka filmu „Dokończyć film dokumentalny Totemy Mocy" – jej marzeniem jest dokończenie filmu dokumentalnego o wyprawie do Amazonii i w Andy. Na realizację swojego marzenia otrzymała nagrodę w wysokości 20 tys. zł. Na trzecim miejscu uplasował się autor filmu „Hala do hipoterapii". Nagroda w wysokości 10 tys. zł pomoże sfinansować budowę niewielkiej hali, w której będą prowadzone zajęcia hipoterapii dla niepełnosprawnych dzieci. Bank Millennium przyznał także jedną nagrodę specjalną w wysokości 5 tys. zł za kreatywność i ciekawą formę przedstawienia swoich planów.

Zadaniem uczestników konkursu „Taksówką do marzeń" było zaprezentowanie swojego marzenia w krótkim filmie i opublikowanie go w sekcji konkursowej kanału Banku Millennium na YouTube (www.youtube.com/bankmillennium). Film można było nagrać także w specjalnie przygotowanej taksówce Banku Millennium, która odwiedziła wybrane polskie miasta. 

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród użytkowników serwisu YouTube. W trakcie trwania konkursu filmy umieszczone w kanale Baku Millennium obejrzano ponad 2,5 miliona razy. Na 220 filmów, które zakwalifikowały się do finału rywalizacji, oddano łącznie ponad 324 tys. głosów.

Rozdanie nagród w konkursie „Taksówką do marzeń" było także okazją do spotkania ze zwycięzcą ubiegłorocznej edycji konkursu, realizowanego przez Bank Millennium na YouTube. Dzięki nagrodzie w wysokości 100 tys. zł spełnił on swoje marzenie, jakim było uruchomienie własnego studia nagrań.