Informacje prasowe


01.02.2019

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Wolontariusze z wizytą w Domu Samotnej Matki w Kraśniewie

Aż 40 wolontariuszy – pracowników Banku Millennium, ich rodzin i znajomych zaangażowało się w pomoc dla Domu Samotnej Matki w Kraśniewie (woj.mazowieckie).

Projekt zrealizowany przez wolontariuszy banku i przy wsparciu finansowym Fundacji Banku Millennium przebiegał w dwóch etapach. Podczas pierwszej wizyty przeprowadzono prace porządkowe na terenie przylegającym do domu. Wolontariusze uporządkowali teren obok domu, usunęli śmieci i złom, wykarczowali krzaki i ścięli trawę, naprawili drzwi składu z drewnem, zbudowali budę dla psa i pomalowali zabawki na placu zabaw. Z drugą wizytą wolontariusze udali się w Mikołajki. Odwiedzili Dom, aby zmontować zakupione z grantu otrzymanego od Fundacji Banku Millennium meble i telewizor, wykonać wentylację w łazience oraz podarować dzieciom prezenty.

Obecnie dom w Kraśniewie zamieszkuje 9 kobiet i 18 dzieci, które znalazły się w ciężkiej sytuacji życiowej. Placówka boryka się z trudnościami z finansowaniem działalności i każda pomoc, szczególnie w polepszeniu warunków mieszkaniowych podopiecznych, była bardzo potrzebna.