Informacje prasowe


17.03.2016

Wolontariusze z Banku Millennium wyróżnieni za nauczanie finansów.

Najbardziej aktywni wolontariusze z Banku Millennium zostali wyróżnieni przez Warszawski Instytut Bankowości za udział w programie edukacji finansowej BAKCYL. Od 2014 roku wolontariusze z Banku Millennium przeprowadzili w ramach programu prawie 100 lekcji dla około 1730 uczniów gimnazjów.

Od 2014 roku wolontariusze z Banku Millennium uczestniczą w międzybankowym projekcie BAKCYL - Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży. BAKCYL, realizowany, przez Warszawski Instytut Bankowości, oparty jest na zaangażowaniu pracowników banków w roli trenerów wolontariuszy i ma na celu przekazanie uczniom gimnazjum praktycznej wiedzy finansowej. W ramach projektu opracowano cztery programy lekcji przeznaczone dla gimnazjalistów: „Twoje pieniądze", „Pożyczaj z głową", „Mądre inwestowanie" oraz „Finanse na całe życie". Cykl czterech lekcji jest zbiorem wiedzy na temat zarządzania własnymi finansami.

Zawsze chciałem dzielić się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniami, a prowadzenie lekcji stało się dla mnie idealną formą realizacji tej potrzeby – powiedział Damian Zaremba, jeden z wolontariuszy Banku Millennium biorących udział w projekcie. Dzięki udziałowi w BAKCYLU mam możliwość wyjścia poza ramy standardów bankowych i w ciekawy sposób przedstawienia świata finansów. Bardzo często zdarza się, że lekcja w ramach projektu BAKCYL jest pierwszą stycznością młodzieży z przedstawicielem branży finansowej. Dlatego staram się poprowadzić lekcje w taki sposób żeby wzbudzić w uczniach ciekawość branży, którą reprezentuję. W szczególności ciekawość związaną z analizą oferty, którą w przyszłości ktoś im przedstawi. Dzięki BAKCYLOWI uczestnicy projektu będą w stanie dokonać świadomego wyboru usług finansowych, z których skorzystają oraz będą w stanie odrzucić te rozwiązania, które tylko na pierwszy rzut oka wydają się być korzystne.

Łącznie, wolontariusze ze wszystkich banków biorących udział w BAKCYLU przeprowadzili 839 lekcji w 150 szkołach w województwie mazowieckim, łódzkim, śląskim i małopolskim.

Cel projektu, którym było przekazanie wiedzy finansowej w sposób przystępny i atrakcyjny dla uczniów został zrealizowany z sukcesem. W lekcjach BAKCYLA łącznie wzięło udział prawie 19 tys. uczniów, spośród których 89% zadeklarowało, że podobały im się lekcje, w których brali udział.

W tym roku program BAKCYL realizowany będzie z udziałem wolontariuszy z Banku Millennium w trzech kolejnych województwach – wielkopolskim, pomorskim i kujawsko-pomorskim.