Informacje prasowe


07.08.2019

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Wolontariusze w akcji dla szkoły w Mońkach

Dzięki grantowi Fundacji Banku Millennium gabinet terapii pedagogicznej w SP nr.1 w Mońkach (woj. podlaskie) wzbogacił się o pomoce dydaktyczne, drobny sprzęt rehabilitacyjny i sportowy, a dzieci o ciekawe i wesołe zajęcia z edukacji finansowej.

Tego lata wolontariusze z placówki w Mońkach zorganizowali warsztaty z edukacji finansowej dla dzieci korzystających ze specjalnych form nauczania w SP nr.1 w Mońkach. Oprócz standardowych zajęć, szkoła prowadzi terapię pedagogiczną dla dzieci mających kłopoty z czytaniem i pisaniem, zakłócenia funkcji wzrokowych i słuchowych, opóźnienia w rozwoju, zaburzenia mowy i motoryki. Prowadzone są również zajęcia dla osób niepełnosprawnych i dzieci autystycznych usprawniające zaburzone funkcje rozwojowe i intelektualne.

Bogatsze wyposażenie gabinetu terapii pedagogicznej powinno zwiększyć zainteresowanie dzieci udziałem w zajęciach i zachęcić je do jeszcze efektywniejszej pracy. W przyszłości wolontariusze planują przeprowadzić dodatkowe zajęcia z edukacji finansowej, a nauczyciele zorganizować zajęcia integracyjne dla dzieci.