Informacje prasowe


19.12.2018

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Wolontariusze odnowili korytarz w Szkole Specjalnej w Gdańsku

Z grantu otrzymanego od Fundacji Banku Millennium, pracownicy Banku Millennium odnowili korytarz Niepublicznej Podstawowej Szkoły Specjalnej w Gdańsku. To kolejny projekt zrealizowany w ramach programu wolontariatu pracowniczego.

Akcja malowania korytarza trwała aż 7 godzin. W tym czasie zabezpieczono przed zabrudzeniem drzwi i podłogi, zagruntowano i odmalowano sufit i ściany, posprzątano po zakończonej pracy i zamontowano na korytarzu nowe lampy i tablice.

Oprócz przywrócenia ładnego wyglądu pomieszczeniom szkoły, akcja miała na celu integrację z uczniami. Do szkoły uczęszczają dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Najbardziej radosnym momentem była dla nich możliwość poznania wolontariuszy. Dla dzieci zorganizowano poczęstunek i zabawy. Obdarowano je również książkami, które pozyskano ze zbiórki zorganizowanej w Centrali Banku w Gdańsku.

Do tej pory w akcjach społecznych organizowanych przy wsparciu Fundacji Banku Millennium wzięło udział ponad 300 wolontariuszy, którzy zrealizowali programy dla kilku tysięcy beneficjentów.