Informacje prasowe


11.12.2018

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Wolontariat w schronisku dla zwierząt

Pracownicy Banku Millennium wraz z rodzinami zrealizowali kolejną akcję w ramach konkursu grantowego Fundacji Banku Millennium. Projekt wolontariacki skierowany był do schroniska dla zwierząt w Lublinie. W ośrodku przebywa około 230 psów, 120 kotów oraz 44 zwierzęta egzotyczne, co znacznie przekracza możliwości lokalowe schroniska. Zwierzęta trafiające do schroniska są często chore lub są ofiarami ludzkiej przemocy i obojętności. Ideą akcji wolontariackiej była pomoc schronisku, propagowanie jego działalności oraz kształtowanie wiedzy na temat odpowiedzialnej opieki na zwierzętami.

W czasie wizyty w schronisku wolontariusze dowiedzieli się jak funkcjonuje ono na co dzień - obejrzeli gabinet lekarza weterynarii, aptekę, izolatkę, i szpital dla zwierząt. Z dużą ciekawością słuchali o wszystkim, co dzieje się w tych miejscach każdego dnia. Poznali również zwyczaje różnych zwierząt. Przypomnieli sobie, że posiadanie psa czy kota to nie tylko przyjemność, ale także obowiązek. Z uzyskanego od Fundacji Banku Millennium grantu zakupiono ocieplane budy dla zwierzaków, karmę, przysmaki oraz gablotę – miejsce na ogłoszenia o zwierzętach, które czekają na adopcję.

Do tej pory w akcjach społecznych organizowanych przy wsparciu Fundacji Banku Millennium wzięło udział ponad 300 wolontariuszy, którzy zrealizowali programy dla kilku tysięcy beneficjentów.