Informacje prasowe


23.12.2021

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Wniosek o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy wkrótce w Banku Millennium

Na początku stycznia klienci Banku Millennium będą mogli złożyć wnioski o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy w systemie internetowym Millenet oraz aplikacji mobilnej. Wkrótce bank wprowadzi również możliwość wnioskowania o świadczenie 500+ do swojej aplikacji mobilnej.

Od nowego roku rusza Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO), nowy program rządowy w obszarze wsparcia rodziny. W ramach programu rodzice będą mogli skorzystać ze świadczenia na drugie i kolejne dziecko w rodzinie w wieku od pierwszego dnia miesiąca, w którym dziecko ukończy 12. miesiąc, do ostatniego dnia miesiąca, w którym dziecko kończy 35. miesiąc życia.

Świadczenie będzie przyznawał i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wniosek będzie można złożyć do ZUS wyłącznie elektronicznie m.in. za pomocą bankowości elektronicznej. Bank Millennium planuje udostępnić wniosek o świadczenie w swoim systemie internetowym Millenet oraz aplikacji mobilnej na początku 2022 r. Podobnie złożyć będzie można wkrótce wnioski z programu Rodzina 500+ na nowy okres świadczeniowy (okres od 1 czerwca 2022 r. do 31 maja 2023 r.).

Nowe świadczenie RKO nie będzie zależne od dochodu rodziny i wyniesie w sumie do 12 tys. zł na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie. Rodzice będą mogli zdecydować, czy chcą otrzymywać świadczenie w wysokości 500 zł przez 24 miesiące, czy w wysokości 1000 zł przez 12 miesięcy.

Więcej informacji o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym na stronach:
www.bankmillennium.pl/bankowosc-elektroniczna/millenet-dla-klientow-indywidualnych-biznes/rkolink otwiera się w nowym oknie
www.zus.pl/baza-wiedzy/biezace-wyjasnienia-komorek-merytorycznych/swiadczenia/-/publisher/details/1/rodzinny-kapital-opiekunczy/3068250link otwiera się w nowym oknie