Informacje prasowe


01.07.2022

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Wniosek Dobry Start dostępny w aplikacji mobilnej Banku Millennium

Od 1 lipca klienci Banku Millennium będą mogli złożyć wniosek o świadczenie Dobry Start w aplikacji mobilnej banku oraz w systemie bankowości internetowej Millenet. Bank umożliwia również składanie wniosków obywatelom Ukrainy i innych krajów, posiadającym numer PESEL.

Załatwianie spraw urzędowych za pośrednictwem bankowości internetowej dla wielu z nas jest już standardem. W Banku Millennium idziemy krok dalej i udostępniamy możliwość wnioskowania o kolejne świadczenie rodzicielskie w aplikacji bankowej, która dla zdecydowanej grupy naszych klientów jest podstawowym narzędziem zarządzania finansami. Umożliwiliśmy również składanie wniosków o świadczenia rodzicielskie przez mieszkających w Polsce obywateli innych krajów, w tym Ukrainy, którzy dodatkowo w systemie bankowości internetowej Millenet będą mogli zrobić to w języku ukraińskim – mówi Halina Karpińska, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium.

Klienci znajdą wniosek w aplikacji mobilnej i Millenecie w zakładce MilleUrząd, obok wniosków Rodzina 500+, RKO i Dofinansowania pobytu w żłobku. Wypełnienie go jest łatwe i wygodne, zajmuje tylko kilka minut. Dane rodzica uzupełniają się automatycznie na podstawie danych z aplikacji bankowej, wystarczy tylko dodać informacje dotyczące dziecka. Wniosek wraz z załącznikami bank przekaże do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, gdzie będzie on rozpatrywany.

W przypadku obcokrajowców warunkiem złożenia wniosku jest posiadanie numeru PESEL zarówno przez rodzica, jak i dziecko. Aby uzyskać świadczenie konieczne będzie także dołączenie dokumentu potwierdzającego legalność pobytu w Polsce, np. kartę pobytu lub oświadczenie o przybyciu do Polski w związku z działaniami wojennymi w Ukrainie.

Po złożeniu wniosku klient e-mailem otrzyma potwierdzenie jego złożenia (Urzędowe Poświadczenie Odbioru). Status wniosku można sprawdzić w bankowości elektronicznej Millenet w sekcji Wnioski i umowy  Wnioski. Na platformie PUE ZUS, do której można się zalogować poprzez Millenet, dostępne będą informacje na temat statusu złożonego wniosku. Poprzez platformę PUE ZUS będzie można też złożyć ewentualne korekty czy uzupełnić wniosek. Świadczenie zostanie wypłacone po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, w ciągu maksymalnie 2 miesięcy.

Więcej o programie Dobry Start na stronie:

https://www.bankmillennium.pl/bankowosc-elektroniczna/millenet-dla-klientow-indywidualnych-biznes/program-dobry-start