Informacje prasowe


24.09.2018

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
W Banku Millennium konto dla dziecka założysz online

Rodzice nie muszą już wychodzić z domu, by otworzyć rachunek osobisty dla swojego dziecka. Bank Millennium udostępnił możliwość otwarcia Konta 360º Junior w serwisie bankowości internetowej Millenet. Proces odbywa się w pełni online, dziecko może od razu korzystać z rachunku i płacić zbliżeniowo telefonem – bank umożliwia mu stokenizowanie karty płatniczej czyli stworzenie jej wirtualnego odpowiednika w aplikacji mobilnej jeszcze przed fizycznym dostarczeniem karty.

- Wiemy, jak zapracowani są współcześni rodzice, dlatego staramy się wdrażać proste i wygodne rozwiązania, dzięki którym mogą oszczędzać czas. Już wcześniej umożliwiliśmy składanie w Millenecie wniosków w ramach programów Rodzina 500+ i Dobry Start. Teraz chcemy ułatwić zakładanie konta dla dziecka. Proces otwierania rachunku jest bardzo prosty, a konto jest aktywne od razu po założeniu - mówi Halina Karpińska, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium. – Równie ważni są dla nas młodzi klienci. Liczymy się z ich zdaniem, dlatego podczas prac projektowych nad ofertą nasze pomysły konsultowaliśmy w ramach badań z użytkownikami - nie tylko z rodzicami, ale również z dziećmi – dodaje.

Możliwość otwarcia Konta 360º Junior przez bankowość internetową dostępna jest dla rodziców (opiekunów prawnych) posiadających rachunek osobisty w Banku Millennium i aktywny dostęp do Millenetu, których dzieci nie są jeszcze klientami Banku Millennium.

Konto 360º Junior wraz z darmowym kontem oszczędnościowym, można otworzyć dzieciom w dwóch kategoriach wiekowych - 0-13 i 13-18 lat. Starsze dzieci (po ukończeniu 13 roku życia), otrzymują dostęp do Millenetu i kartę debetową, mogą też korzystać z aplikacji mobilnej. Mają także możliwość aktywowania płatności zbliżeniowych i płacić zbliżeniowo telefonem, nawet jeżeli karta plastikowa jeszcze nie została dostarczona pocztą.

Konta 360º to propozycja dla całej rodziny. Oprócz Konta 360°Junior Bank Millennium oferuje również Konto 360º Student i Konto 360º. Konta „rosną” wraz z posiadaczem i dostosowują się do potrzeb zmieniających się wraz z wiekiem. Jeżeli klient nie zdecyduje inaczej, w chwili 18 urodzin Konto 360°Junior przekształca się w Konto 360º Student, a w momencie ukończenia 26. roku życia staje się w pełni „dorosłą” wersją rachunku, automatycznie i bez zbędnych formalności. Prowadzenie Konta 360° Junior i 360º Student jest bezwarunkowo bezpłatne, a obsługa karty debetowej i wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą są bezpłatne w przypadku min. jednej transakcji miesięcznie kartą do konta lub BLIKIEM (opłata za kartę do tych rachunków nie jest naliczana przez pierwsze dwa miesiące od wydania karty).

Nota prawna

  • Konto 360° - zwolnienie z opłat za prowadzenie rachunku płatniczego, obsługę karty debetowej oraz wypłaty gotówki z bankomatów w przypadku min. 1000 zł wpływów zewnętrznych i min. 1 płatności kartą do konta lub BLIKIEM w miesiącu.
  • Konto 360° Student i Konto 360° Junior - zwolnienie z opłat za obsługę karty debetowej oraz wypłaty gotówki z bankomatów w przypadku min. 1 płatności kartą do konta lub BLIKIEM w miesiącu.
  • Konto 360° Junior jest prowadzone dla osób w wieku poniżej 18 lat, a Konto 360° Student to oferta dla osób w wieku od 18 do 26 lat.
  • Bezpłatne są przelewy krajowe w złotych realizowane przez Millenet i aplikację mobilną jako polecenie przelewu wewnętrznego i polecenie przelewu do innego banku krajowego.
  • Wypłata gotówki z bankomatu w walucie obcej przeliczana jest na PLN, co wiąże się z dodatkową marżą określoną w cenniku usług dot. kart debetowych. Za wypłaty gotówki z bankomatów za granicą ich operatorzy mogą pobierać opłaty niezależne od Banku pod warunkiem poinformowania Posiadacza karty przed dokonaniem operacji. Opłata ta nie jest przychodem Banku Millennium SA.
  • Opłaty, oprocentowanie i inne szczegóły oferty zawarte są w cennikach usług dot. prowizji i opłat, kart debetowych, stóp procentowych oraz Płatności Mobilnych BLIK, a także w Regulaminie ogólnym świadczenia usług bankowych dla osób fizycznych w Banku Millennium SA, dostępnych w placówkach Banku oraz na www.bankmillennium.pl