Informacje prasowe


18.10.2011

Terminale płatnicze za pośrednictwem banku.

Bank Millennium wprowadził dla Klientów Biznes możliwość zapoznania się i skorzystania z oferty terminali płatniczych.

Analizując rosnącą z roku na rok liczbę kart płatniczych w Polsce oraz popularność obrotu bezgotówkowego Bank Millennium zachęca Klientów Biznes do korzystania z terminali płatniczych. Od dziś właściciele małych firm  mogą w placówkach Banku zapoznać się z ofertą i skorzystać z formalnych udogodnień  w kontaktach z dostawcą usług.  Po podpisaniu umowy terminal instalowany jest w ciągu 5 dni roboczych w sklepie lub punkcie usługowym przez firmę First Data, z którą bank nawiązał współpracę.  First Data Polska (właściciel marki POLCARD) jest największą i najdłużej działającą w kraju firmą obsługującą płatności kartowe.
Po wprowadzeniu  bezpłatnego rachunku Biznes Trade i partnerskich kart MAKRO Millennium jest to kolejna usługa , która ma ułatwić życie małym przedsiębiorcom. Wprowadzając do oferty ułatwienia  związane z terminalami, chcieliśmy dać właścicielom firm możliwość zwiększenia obrotów i liczby zadowolonych klientów. Potencjał jest ogromny.  Kart płatniczych używa ponad 20 milionów Polaków, a liczba osób  świadomie wybierających punkty akceptujące karty cały czas rośnie. - mówi Dariusz Dzwonnik, Dyrektor Segmentu Klientów Biznes, Bank Millennium
Korzyści dla punktów sprzedaży akceptujących płatności kartą:  
  • Więcej nowych klientów (preferencja wyboru sklepu akceptującego płatności kartą)
  • Wyższe obroty (wyższe kwoty płatności kartami niż gotówką)
  • Bezpieczeństwo transakcji
  • Wygoda i nowoczesność
Na polskim rynku działa około 1,1 mln małych firm. Z danych organizacji Visa wynika, że tylko 150 tys. umożliwia swoim klientom korzystanie z płatności bezgotówkowych (zainstalowało terminal). Biorąc pod uwagę profil działania ( sprzedaż detaliczna i usługi) jeszcze  blisko 0,5 mln firm  może  zainstalować terminale i oferować bezgotówkowe płatności kartami.