Informacje prasowe


02.02.2017

Świetlica Akwarium z grantu od Fundacji Banku Millennium

Świetlica Akwarium to pierwszy projekt zrealizowany w ramach konkursu grantowego Fundacji Banku Millennium. W konkursie mógł wziąć udział każdy pracownik Banku Millennium, który przygotował projekt dla społeczności lokalnej i zaangażował w jego realizację innych wolontariuszy z banku, rodzinę i znajomych.

Wolontariat

W ramach akcji Świetlica Akwarium wolontariusze odnowili i wyposażyli w zabawki świetlicę (tzw. akwarium) w jednej ze szkół w Warszawie. Świetlica została odmalowana na kolory przyjazne dzieciom i według ich pomysłów. Dodatkowo akwarium wzbogaciło się o nowe siedziska, na których dzieci spędzają czas oczekując na zajęcia. Zakupiono również gry planszowe i podłogowe, które rozwijają koordynację wzrokowo-słuchowo-ruchową dzieci. Po zakończeniu prac malarskich zorganizowano wspólne zabawy pracowników banku, rodziców, dzieci oraz pracowników szkoły. Akcja została w całości sfinansowana z grantu przyznanego przez Fundację Banku Millennium.

Do konkursu grantowego Fundacji Banku Millennium, pracownicy Banku Millennium mogą zgłaszać projekty dotyczące edukacji finansowej, rozwoju przedsiębiorczości, projektów międzypokoleniowych oraz projektów dla dzieci i młodzieży, wsparcia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i ochrony środowiska. Największe szanse na wygraną mają te akcje, w które zaangażuje się wielu wolontariuszy, z których skorzysta największa liczba odbiorców i które będą miały długotrwały wpływ na życie społeczności lokalnej.

Do tej pory w Banku Millennium prowadzonych było kilka programów wolontariackich skierowanych głównie na wsparcie niepełnosprawnych artystów i prowadzenie edukacji finansowej. Pracownicy organizowali również akcje charytatywne na rzecz potrzebujących dzieci. Jednocześnie otrzymywaliśmy sygnały, że wsparcia potrzebują również organizacje z mniejszych miejscowości. Chcieliśmy dać pracownikom z całej Polski możliwość zaprojektowania własnej akcji najlepiej odpowiadającej na potrzeby lokalnej organizacji czy osób z najbliższego otoczenia. Stąd narodził się pomysł przeprowadzenia konkursu grantowego na realizację programów wolontariackich, w których samodzielnie można zdecydować jak i komu pomóc – tłumaczy Iwona Jarzębska, Prezes Fundacji Banku Millennium.

Program wolontariatu pracowniczego jest obok programu edukacji finansowej i kulturalnej, jednym z trzech filarów działalności Fundacji Banku Millennium.

Zobacz film