Informacje prasowe


03.10.2018

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Światowy Dzień Zwierząt z kartą WWF Millennium Mastercard (RRSO 12,71%)

4 października przypada Światowy Dzień Zwierząt. W tym dniu warto zatrzymać się na chwilę i zastanowić, co możemy dla nich zrobić. Klienci Banku Millennium mogą skorzystać z oferty karty kredytowej WWF Millennium Mastercard i w ten sposób realnie wspierać ochronę środowiska, w tym m.in. ochronę dzikich zwierząt.

- Działania społeczne są dla nas niezwykle istotne. Prowadzimy je w wielu obszarach, m.in. dbamy o środowisko monitorując zużycie zasobów i podejmując działania na rzecz jego redukcji, wprowadzamy proekologiczne produkty, edukujemy klientów i pracowników. W naszej ofercie nie mogło więc zabraknąć produktu, dzięki któremu również nasi klienci mogą mieć wpływ na środowisko – mówi Iwona Jarzębska, Dyrektor Departamentu Public Relations w Banku Millennium.

Karta kredytowa WWF Millennium Mastercard oferowana jest w ramach wieloletniej współpracy banku z Fundacją WWF Polska, organizacją ratującą najcenniejsze przyrodniczo miejsca w Polsce i na świecie. Bank Millennium przekazuje WWF Polska część każdej transakcji bezgotówkowej zrealizowanej przez klienta, a w pierwszym roku użytkowania również połowę opłaty miesięcznej za kartę. Karta wykonana jest ze zdatnego do recyklingu poliestru PETG.

Karta WWF Millennium Mastercard jest bezpłatna, jeżeli klient wykona nią co najmniej pięć transakcji bezgotówkowych miesięcznie. W innym przypadku opłata za kartę wynosi 4,99 zł. Karta umożliwia płatności zbliżeniowe, a w przypadku transakcji dokonanych w internecie najwyższy dostępny obecnie poziom bezpieczeństwa transakcji zapewnia klientom usługa 3D-Secure.

Okres bezodsetkowy wynosi w przypadku kart kredytowych Banku Millennium do 51 dni i dotyczy zarówno transakcji gotówkowych, jak i bezgotówkowych.

Koszt kredytu i nota prawna

Przykład reprezentatywny dla karty kredytowej WWF Millennium Mastercard: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 12,71%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 5 000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty: 5 375,49 zł, oprocentowanie zmienne 10%, całkowity koszt kredytu: 375,49 zł (w tym: suma opłat miesięcznych za obsługę karty kredytowej 54,89 zł, odsetki 320,60 zł,), przy założeniu, że przyznany limit kredytowy zostaje wypłacony od razu w pełnej wysokości w trybie transakcji bezgotówkowej i jest spłacany w 12 miesięcznych równych ratach w wysokości 447,95 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 2.07.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Bank każdorazowo ocenia zdolność i wiarygodność kredytową Wnioskodawcy przed przyznaniem karty kredytowej; w uzasadnionych przypadkach może odmówić przyznania karty. Opłaty, oprocentowanie oraz inne szczegóły zawarte są w Regulaminie kart kredytowych wydawanych przez Bank Millennium SA, Cenniku usług – karty kredytowe – dostępnych w placówkach Banku oraz na stronie www.bankmillennium.pl. Szczegóły oferty dostępne również w TeleMillennium pod numerem 801 331 331.