Informacje prasowe


25.01.2005

Sprzedaż kredytów hipotecznych Banku Millennium

Rok 2004 był rekordowy dla Banku Millennium w zakresie sprzedaży kredytów i pożyczek hipotecznych. Według wstępnych danych wartość wypłaconych kredytów sięgnęła 616 milionów złotych, o 114,6% więcej w porównaniu do roku poprzedniego, w którym wyniosła 287 milionów złotych. Znacznie wzrosła także liczba wniosków o kredyt hipoteczny złożonych przez klientów – do 9447 w porównaniu z 5258 w roku 2003 (wzrost o 80%).

Dynamika sprzedaży kredytów hipotecznych w Banku Millennium rosła z kwartału na kwartał. Wartość wypłaconych kredytów osiągnęła:

  • w I kwartale – 57,5 milionów złotych
  • w II kwartale – 140 milionów złotych
  • w III kwartale – 175 milionów złotych
  • w IV kwartale – 243,5 milionów złotych (wzrost o 220% w porównaniu do czwartego kwartału 2003 – wypłaty 76 milionów złotych).

Tak dobre wyniki udało się osiągnąć dzięki unowocześnionej,  bardzo  atrakcyjnej ofercie  produktów i rozwojowi sieci sprzedaży.
 
Oferta kredytów hipotecznych jest systematycznie udoskonalana. Bank wprowadził nowe produkty oraz promocyjne warunki w zakresie oprocentowania i opłat początkowych.
W ubiegłym były to m.in. : możliwość finansowania do 100% wartości nieruchomości (z ubezpieczeniem brakującego wkładu własnego), kredyt konsolidacyjny, a także nowość na rynku - kredyt z odroczonym terminem spłaty części kapitału – z tzw. ratą balonową.
 Zmiany te miały na celu zwiększenie elastyczności oferty i dostępności kredytów zgodnie z dewizą Banku : „Łatwo dostać. Łatwo spłacić".
 
Aby ułatwić klientom dostęp do swojej oferty, Bank rozwija także nowe kanały dystrybucji. Bank rozpocząl otwieranie nowych, specjalistycznych placówek Millennium – Centrum Kredytów Hipotecznych, w których pracują doradcy kredytowi – profesjonaliści w dziedzinie kredytów mieszkaniowych. Aktualnie działa już 15  takich placówek w dużych miastach . Do końca 2005 roku powstanie ich jeszcze 5.
 
Oferta Banku dostępna jest także dla klientów w placówkach detalicznych Millennium (301 oddziałów w całej Polsce) oraz u największych brokerów finansowych (m.in. Expander, Notus, Open Finance). Warto podkreślić, że sprzedaż kredytów za pośrednictwem brokerów stanowiła aż 12% wartości wszystkich kredytów wypłaconych przez Bank w 2004 roku.
 
Nowym, aktywnie rozwijanym kanałem sprzedaży jest internet. W ubiegłym roku Bank rozwijał internetową sprzedaż produktów hipotecznych przez własną stronę www.millenet.pl, a także nawiązał współpracę z 15 portalami internetowymi. Użytkownicy portali mogą zapoznać się ze szczegółami oferty kredytów hipotecznych Millennium, a także skorzystać z kalkulatora kredytowego, aby policzyć maksymalną dostępną dla nich kwotę kredytu, oraz umówić się za pośrednictwem internetu na rozmowę z doradcą.
 
W 2005 roku Bank planuje dalszy, dynamiczny wzrost sprzedaży i udziału w rynku.
 
Wysiłki Millennium są doceniane przez prasę i niezależnych brokerów usług finansowych. Jury dwutygodnika BusinessWeek w rankingu Portfel Roku 2004 uznało MilleKredyt DOM za najlepszy kredyt hipoteczny w 2004 roku. 
 
Bank Millennium zdobył także uznanie doradców finansowych firmy Expander, którzy przyznali bankowi bardzo wysokie noty w rankingu "Gdzie po kredyt na mieszkanie? Banków punktowanie"  . 17 banków, łącznie obsługujących ponad 90 proc. rynku kredytów hipotecznych w Polsce, konkurowało w rankingu w 12 kategoriach związanych z warunkami otrzymania i spłaty kredytu mieszkaniowego. Bank Millennium został oceniony bardzo wysoko zajmując:

  • 1 miejsce w trzech kategoriach: Najtańszy kredyt we frankach szwajcarskich, Pożyczamy najwięcej, Najlepszy bank przy umowie o dzieło / zleceniu. 
  • 2 miejsce w dwóch kategoriach: Najlepszy kredyt konsolidacyjny, Najlepszy bank przy działalności gospodarczej.
  • 3 miejsce również w dwóch kategoriach: Jesteśmy skłonni do negocjacji, Akceptujemy trudne przypadki.
  • 4 miejsce: Najlepszy bank dla osób nie mających wkładu własnego.
  • 5 miejsce: Najlepszy bank dla osób osiągających dochody za granicą.