Informacje prasowe


03.06.2016

Spotkanie autorskie z Sandro Millerem

5 czerwca 2016 roku o godzinie 17.00 w Galerii Leica 6x7 odbędzie się spotkanie autorskie z Sandro Millerem, autorem wystawy fotografii Malkovich, Malkovich, Malkovich: w hołdzie mistrzom fotografii, której partnerem jest Bank Millennium.

Bank Millennium od 25 lat jest parterem wydarzeń artystycznych i promuje dobrą sztukę. Staramy się być tam gdzie dzieje się coś wyjątkowego. Osoba Sandro Millera i prestiżowa galeria Leica 6x7 są gwarancją czegoś magicznego i niezapomnianego - powiedziała Iwona Jarzębska, Dyrektor Departamentu Public Relations Banku Millennium.

Wystawa inspirowana jest najwybitniejszymi fotografiami portretowymi XX wieku. Światło, kadr, stylizacja i emocje naśladują wybitne pierwowzory, ale jako model we wszystkich rolach wystąpił wystąpił John Malkovich – znany amerykański aktor, który wcielił się m.in. w Che Guevarę, Einsteina, Hemingwaya, Lenona, a nawet Marlyn Monroe. Wystawa jest również swego rodzaju refleksją nad istotą aktorstwa i inspiracją do własnych studiów nad historią fotografii.

Sandro Miller (ur. 1958) jest znanym fotografem komercyjnym, który chętnie realizuje również projekty artystyczne. Często zmienia styl i szuka przeróżnych inspiracji w historii fotografii. Mieszka i pracuje w Chicago.

Wystawa będzie prezentowana w Galerii Leica 6×7 , ul Mysia 3 w Warszawie do 12 czerwca 2016 roku.