Informacje prasowe


24.03.2022

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Specjalny Przelew Pomagam w aplikacji mobilnej Banku Millennium

Bank Millennium wprowadził w aplikacji mobilnej specjalny rodzaj przelewu. Dzięki niemu klienci mogą w łatwy sposób przekazać pieniądze na wsparcie dla uchodźców z Ukrainy, którzy w wyniku trwającej wojny przybyli do Polski. Wkrótce będzie on dostępny również w serwisie internetowym Millenet.

Przelew Pomagam jest dostępny w aplikacji mobilnej jako nowy typ przelewu, można do niego przejść również bezpośrednio z wiadomości PUSH, wysyłanej przez bank. Klient może przekazać pieniądze dwóm organizacjom, które wspierają obywateli Ukrainy w długiej perspektywie – Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi i Caritas Polska. Numer konta organizacji podstawiany jest automatycznie. Klient wpisuje jedynie kwotę, potwierdza przelew, a pieniądze trafiają bezpośrednio na rachunek wybranej instytucji. Wkrótce Przelew Pomagam dostępny będzie również w serwisie internetowym Millenet.

Bank Millennium aktywnie włącza się w pomoc Ukrainie. Nowy rodzaj przelewu zdefiniowanego to kolejny krok w ramach wsparcia banku dla obywateli Ukrainy.

Od 27 lutego zwolnił klientów narodowości ukraińskiej z opłat za obsługę konta, za kartę płatniczą oraz za wszystkie wypłaty z bankomatów. Dodatkowo nie pobiera od tego dnia prowizji od wszystkich przelewów zagranicznych przekazywanych przez klientów indywidulanych do Ukrainy, niezależnie od narodowości nadawcy.

5 marca bank wprowadził ułatwienia w otwieraniu kont. Obywatele Ukrainy, którzy przybywają do Polski w związku z trwającą wojną, do otwarcia konta w Banku Millennium potrzebują jedynie paszportu. Udokumentowanie zamieszkania oraz zatrudnienia w Polsce nie jest wymagane. Konto można otworzyć w oddziałach własnych Banku Millennium w całej Polsce. Po pobraniu aplikacji mobilnej możliwe jest uruchomienie płatności zbliżeniowych telefonem (tokenizacja karty), co pozwala na natychmiastowe korzystanie ze środków na rachunku.

Bank przekazał też wsparcie w łącznej kwocie 400 tys. zł czterem organizacjom pozarządowym, które mają doświadczenie i zdolność do udzielania pomocy ludności w sytuacjach głębokiego kryzysu, na szeroką skalę – Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi, Polskiej Akcji Humanitarnej, Caritas Polska oraz Fundacji Ocalenie, przelewając każdej z nich kwotę 100 tys. zł. W ramach Fundacji Banku Millennium uruchomił też środki na grantowy program wolontariacki w ramach projektu #sluchaMYwspieraMY dla pracowników, którzy będą chcieli pomagać obywatelom Ukrainy indywidualnie, w swoich lokalnych społecznościach.

Klienci Banku Millennium mogą też liczyć na wsparcie konsultantów posługujących się językiem ukraińskim pod numerem tel. +48 22 598 40 45. Infolinia jest dostępna od poniedziałku do piątku w godz. 8-20.