Informacje prasowe


22.03.2018

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
SGH i Bank Millennium otwierają centrum coworkingu

22 marca Joao Bras Jorge, prezes zarządu Banku Millennium wraz z prof. Markiem Rockim, rektorem SGH otworzyli pierwsze w Szkole Głównej Handlowej centrum coworkingu dla startupów. To specjalne miejsce dla rozwoju młodej przedsiębiorczości powstało z myślą o studentach i absolwentach warszawskiej uczelni.

- Połączyliśmy siły Banku Millennium oraz SGH i stworzyliśmy twórczą przestrzeń startupową dla rozwoju młodej przedsiębiorczości. Inauguracja centrum coworkingu to również intensyfikacja współpracy merytorycznej miedzy bankiem a uczelnią, której beneficjentami będą studenci i absolwenci. Będzie to miejsce wymiany wiedzy i doświadczeń środowisk akademickich i firm. Bank Millennium zaoferuje wiedzę i doświadczenie najlepszych praktyków biznesu i ekspertów z dziedziny zarządzania, finansów, nowych technologii, bezpieczeństwa IT oraz innowacji – mówi Joao Bras Jorge, prezes zarządu Banku Millennium. - Bank Millennium sam jest twórcą startupu goodie, który powstał w strukturach banku, w oparciu o know-how jego pracowników – dodaje prezes.

- SGH znana jest z tego, że przyciąga przedsiębiorczych i aktywnych studentów. Młodzi, zdolni ludzie, by rozwijać się, potrzebują dużej dawki wysokiej jakości wiedzy, którą im dostarczamy, ale też odpowiedniej przestrzeni sprzyjającej eksperymentom i dojrzewaniu przedsiębiorczych pomysłów – mówi Marek Rocki, rektor SGH. – Cieszę się, że dzięki współpracy z naszym partnerem – Bankiem Millennium – otwieramy centrum coworkingu, w którym wiedza i zaangażowanie studentów SGH zaowocują udanymi projektami biznesowymi – dodaje rektor.

Centrum coworkingu umożliwi swobodną pracę studentów i absolwentów, którzy założyli lub planują założenie własnego startupu i chcą zderzyć swoje pomysły z rzeczywistością biznesową. Będzie to miejsce spotkania, networkingu, konsultacji z teoretykami i praktykami biznesu z uczelni i banku. Nowoczesna i elastyczna przestrzeń odpowiada na potrzeby jej docelowych użytkowników. Kreatywni, młodzi przedsiębiorcy będą tu mogli w komfortowych warunkach inicjować i rozwijać pomysły na innowacyjny biznes, a także, w ramach otwartych konsultacji, bezpłatnych programów i case studies, korzystać ze wsparcia ekspertów i budować relacje. Będą także uczestniczyć w specjalnych programach umożliwiających autorom najlepszych startupów pozyskanie realnego finansowania.

Centrum powstało w ramach umowy o współpracy między Szkołą Główną Handlową w Warszawie a Bankiem Millennium, który je sfinansował. Otwarcie centrum coworkingu to początek kolejnych wspólnych aktywności. Wśród nich m.in. konsultacje z ekspertami banku i młodymi przedsiębiorcami z zakresu tworzenia startupów, finansów, marketingu, bezpieczeństwa, rozwoju aplikacji, bankowości elektronicznej oraz wielu innych istotnych rozwoju startupów obszarów.