Informacje prasowe


10.07.2017

Sala sensoryczna dla dzieci z Warszawy

„Sala sensoryczna” to projekt wolontariuszy z Banku Millennium, przeprowadzony w ramach konkursu grantowego Fundacji Banku Millennium.

Beneficjentami akcji byli Fundacja AlterEdu oraz Szkoła Podstawowa nr 75 w Warszawie. Projekt polegał na przygotowaniu i wyposażeniu specjalistycznej sali sensorycznej dla uczniów z różnego typu dysfunkcjami w rozwoju i przystosowaniu. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy oraz sfinansowaniu zakupu sprzętu do ćwiczeń ze środków Fundacji Banku Millennium, dzieci będą mogły poprawiać motorykę, rozwijać wyobraźnię przestrzenną, nabywać umiejętności planowania oraz łagodzić zaburzenia emocjonalne. Warto podkreślić, że jedyna taka sala na warszawskim Śródmieściu będzie służyła nie tylko podopiecznym podstawówki, ale również wszystkim mieszkańcom dzielnicy.

Wartościami jakie płyną z wolontariatu są bezinteresowna pomoc innym, często słabszym oraz poświęcenie swojego prywatnego czasu na czynności ukierunkowane na innych ludzi. Jesteśmy przekonani, że poprzez tego typu działania możemy ułatwić komuś innemu jego codzienność, czy wywołać radość – powiedział Dariusz Hetman, lider projektu. – Z dużą energią i ochotą podeszliśmy całym zespołem do tego zadania. Grant od Fundacji Banku Millennium na nasz projekt potwierdziły, że umiemy się zorganizować i dzielić się obowiązkami, niezależnie od naszych funkcji w organizacji. Badania potwierdziły, że najchętniej pomagają ludzie otwarci, w dobrym nastroju, dlatego, mimo dużego zaangażowania i sporej ilości pracy w sprzątaniu sali gimnastycznej, dopisywały nam humory deklarują wolontariusze Banku Millennium, dla których ta forma działalności społecznej oznacza również korzyść czysto indywidualną – jest to budowanie własnego charakteru, ulepszanie siebie i świata dla innych. Pomagamy, ponieważ liczymy się z możliwością zaistnienia takiej sytuacji, w której i my sami możemy być zdani na zaangażowanie ze strony innych osób. Pomagając innym, poznajemy nowych ludzi, budujemy nasze dobre samopoczucie i podbudowujemy przekonanie o sobie jako o wartościowym człowieku, to też jest ważne – dodają wolontariusze.

Program wolontariatu pracowniczego jest obok programów edukacji finansowej i edukacji kulturalnej, jednym z trzech filarów działalności Fundacji Banku Millennium.