Informacje prasowe


17.07.2014

Rozwiązania transakcyjne usprawniające współpracę zagraniczną

Dla wielu polskich firm eksport produktów za granicę jest naturalnym kierunkiem rozwoju. Wartość eksportu w roku 2013 przekroczyła 150 mld euro* i choć dominującymi partnerami handlowymi są państwa Unii Europejskiej, rośnie udział USA, Norwegii czy rynków wschodzących. Dlatego coraz większe znaczenie ma elastyczna oferta rozliczeń zagranicznych proponowana przez banki.

Czas to pieniądz

Dla przedsiębiorstw współpracujących z zagranicznymi kontrahentami istotna jest elastyczność w przyjmowaniu i księgowaniu przez bank zleceń. Jest to ważne ze względu na budowanie wzajemnego zaufania, płynną obsługę transakcji, a także przesunięcia w ramach stref czasowych. W Bankowości Przedsiębiorstw Banku Millennium klientom zaproponowane zostały wyjątkowo korzystne godziny graniczne – przelewy walutowe wysłane są do godziny 16:00, a księgowane do 17:30. Nie ma ponadto ograniczeń czasowych w dostępie do przychodzących z zagranicy środków. Tradycyjne przelewy – w systemie SWIFT - mogą być realizowane w trybie standardowym, pilnym (D+1) lub ekspresowym (D). Natomiast w systemie SEPA, w dolarach lub w euro, zlecenia pilne przyjmowane są do godziny 16:00, a ekspresowe do godziny 13:00, co jest najlepszą dostępną na rynku ofertą. Klienci Bankowości Przedsiębiorstw Banku Millennium mają ponadto dostęp do systemu TARGET2, który umożliwia przesyłanie przelewów w euro w czasie rzeczywistym. W Banku Millennium każdy przelew w euro, w którym tryb wykonania został zaznaczony jako „expres" i w którym bank odbiorcy należy do TARGET2, jest automatycznie realizowany tym systemem. Dzięki temu rozwiązaniu przelew w euro do odbiorcy na przykład w Chinach czy Brazylii może dotrzeć nawet w 15 minut.

130 dostępnych walut

Klienci Bankowości Przedsiębiorstw Banku Millennium mogą wysyłać przelewy w 130 walutach świata – nawet tak egzotycznych jak tenge kazachski (KZT) czy vatu vanuatuańskie (VUV). Jest to rozwiązanie unikalne na rynku.

Opłaty i rozliczenia

Bank Millennium proponuje przedsiębiorcom elastyczne, a tym samym dostosowane do indywidualnych potrzeb, sposoby pobierania opłat za transakcje zagraniczne. Opłaty mogą być naliczane procentowo od wartości przelewu lub wyrażone jako stała kwota dla wszystkich płatności zagranicznych - w cyklu dziennym, tygodniowym lub miesięcznym.

Bank Millennium oferuje w pełni zautomatyzowaną obsługę płatności zagranicznych w systemie bankowości internetowej Millenet dla Przedsiębiorstw. Na podstawie kluczowych parametrów system sam wybiera najlepszy dla danej transakcji system rozliczeń (SEPA, SWIFT, TARGET2), o czym informuje klienta w momencie zatwierdzania płatności. Dzięki temu każda płatność jest wykonywana w możliwie najszybszy i najkorzystniejszy cenowo sposób.

* Raport „Poland Go Global" - http://www.polandgoglobal.pl/artykuly/polski-eksport-2013-ponad-150-mld-euro#.Uy_dxs5ECHc