Informacje prasowe


21.06.2001

Rozszerzenie oferty Millekredyt DOM

Warszawa, 12.06.2001 - Millennium BIG Bank Gdański S.A. rozszerza ofertę kredytów mieszkaniowych o nowe produkty. Nowy MilleKredyt DOM jest pakietem kredytów przeznaczonych na cele mieszkaniowe, których docelowym zabezpieczeniem jest hipoteka. Bank do istniejącej oferty kredytowej na zakup nieruchomości na rynku pierwotnym bądź wtórnym dołączył kredyt z przeznaczeniem na budowę realizowaną przez spółdzielnię bądź dewelopera, zakup nieruchomości w trakcie budowy, kredyt na samodzielną budowę bądź dokończenie budowy domu, zakup działki budowlanej, spłatę innego kredytu mieszkaniowego oraz kredyt na modernizację, rozbudowę lub remont domu bądź mieszkania. Kredyty są udzielane w złotówkach, dolarach amerykańskich oraz Euro i są dostępne w sieci Millennium oraz w oddziałach BIG Banku GDAŃSKIEGO.

MilleKredyt DOM jest przeznaczony dla Klientów banku, jak również dla osób nie posiadających rachunku w banku. Maksymalna wysokość kredytu jest uzależniona od zdolności kredytowej Klienta, okresu kredytowania, kosztów przedsięwzięcia i wieku kredytobiorcy. Kredyt oprocentowany jest według zmiennej stopy procentowej opartej o: WIBID 3 miesiące - w przypadku kredytów złotowych, LIBOR 6 miesięcy - kredyty dolarowe, EURIBOR 6 miesięcy - kredyty w Euro oraz według stałej marży banku. Aktualne oprocentowanie kredytów wynosi: kredyty złotowe do 10 lat - 17,80%, do 20 lat - 17,80%, do 30 lat - 18,00%, kredyty w USD - 6,08% dla wszystkich okresów kredytowania oraz kredyty w Euro - 6,47% dla wszystkich okresów kredytowania.
 
Bank oferuje kredytobiorcom korzystne warunki kredytowe: długi okres finansowania do 30 lat, niskie oprocentowanie oparte na korzystnych stopach bazowych, możliwość ubezpieczenia kredytu, niski poziom udziału środków własnych - 20% lub 10%, brak opłat za rozpatrzenie wniosku, niską prowizję od udzielenia kredytu - 1%, odpowiedź na wniosek kredytowy w ciągu 14 dni, a także długi okres karencji w spłacie kapitału. Klient może uzyskać wstępną symulację kredytową od ręki w oddziale lub telefonicznie, dzwoniąc do centrum operacji telefonicznych - Bankolinia lub na ogólnodostępną linię informacyjną banku - TeleMillennium. Bank stara się ograniczyć formalności związane z procesem udzielania kredytu - działający w porozumieniu z bankiem rzeczoznawcy dokonają wyceny oraz ustalą stan prawny nieruchomości, bank może przejąć na siebie również zaaranżowanie spotkania z notariuszem celem przeniesienia tytułu własności nieruchomości.
 
Kredyt może być udzielany w dwóch wersjach: na preferencyjnych zasadach w wersji dla młodych kredytobiorców - osoby w wieku 21 do 28 lat, oraz w wersji standardowej. W wersji dla młodych kredytobiorców kredyt udzielany jest maksymalnie do 30 lat, a w wersji standard do 25 lat. Minimalny okres kredytowania to 6 lat. W przypadku kredytów przeznaczonych na remont domu lub lokalu mieszkalnego bądź zakup działki budowlanej okres kredytowania wynosi od 3 do maksymalnie 10 lat. Kredyt może być udzielany do 90% wartości kosztów przedsięwzięcia w przypadku młodych kredytobiorców i 80% w wersji standard, w przypadku kredytu przeznaczonego na zakup działki budowlanej, bank kredytuje maksymalnie 50% kosztów zakupu.