Informacje prasowe


10.11.2021

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Rozpędzone goodie rośnie w siłę i przewiduje kolejne rekordy cashback w listopadzie

W trzecim kwartale 2021 r. wartość transakcji w ramach programu goodie cashback była najwyższa od początku funkcjonowania usługi i wyniosła ponad 140 mln zł. (+57,5% r/r). W tym czasie użytkownicy goodie cashback zrobili prawie 1 mln transakcji, a na ich kontach naliczono prawie 3 mln zł zwrotu za zakupy. Listopad, ze względu na liczne akcje rabatowe zapowiada się równie rekordowy pod tym względem.

Singles’ Day, Black Friday, Cyber Monday – przed nami miesiąc wyprzedaży. W tropieniu okazji zakupowych, kodów rabatowych oraz otrzymywaniu zwrotu za zakupy skutecznie pomaga platforma smartshoppingowa goodie, dla której miniony kwartał okazał się rekordowy.
W trzecim kwartale 2021 r. goodie ponownie odnotowało bardzo duże zainteresowanie programem goodie cashback. Wartość transakcji była najwyższa od początku funkcjonowania usługi i wyniosła ponad 140 mln zł. (+57,5% r/r). W tym czasie użytkownicy goodie cashback zrobili prawie 1 mln transakcji, a na ich kontach naliczono prawie 3 mln zł zwrotu za zakupy. Szczególnie istotnym miesiącem w zakresie wartości transakcji był wrzesień, będąc najlepszym pod tym względem w historii goodie cashback. Wyników nie przystopowało nawet wejście od 1 lipca 2021 r. nowych zasad opodatkowania VAT handlu elektronicznego w zakresie importu tzw. małych przesyłek spoza Europy. Trzeci kwartał tego roku przyniósł również ogromne zainteresowanie innego popularnego produktu goodie – eKarty podarunkowej. Jej sprzedaż wzrosła o prawie 500% r/r. Wzrost wszystkich transakcji na platformie wyniósł 769% a wartość dokonanych za jej pośrednictwem zakupów wzrosła o prawie 900% w stosunku do roku 2019.

- W ubiegłym roku w listopadzie na naszej platformie dokonano setek tysięcy transakcji. W tym roku ze względu na liczne okazje zakupowe związane z Black Week i Cyber Monday spodziewamy się dużego wzrostu obrotu szczególnie, że cashback będzie można łączyć z licznymi rabatami, kodami i promocjami dostępnymi w goodie. Zakupy online w te dni mogą być naprawdę korzystne, więc warto zaopatrzyć się w prezenty świąteczne, które kupione w listopadzie w atrakcyjniejszej niż normalnie cenie, na pewno zdążą dojść na czas – mówi Wojciech Grudzień, Prezes Zarządu Millennium Goodie - Dodatkowo warto podkreślić, że wśród użytkowników aplikacji, którzy wypróbowali zakupy z cashbackiem, rozwiązanie to wyraźnie zyskuje na popularności. W ostatnich miesiącach obserwujemy nie tylko zwiększoną aktywność użytkowników w tym segmencie, ale zauważamy też, że robią oni coraz większe zakupy, za które otrzymują zwrot pieniędzy. Wartość koszyka zakupowego za październik 2021 r. wzrosła aż o 44% w stosunku do ubiegłego roku – dodaje.

Jeszcze przed sezonem największych wyprzedaży, goodie przygotowało specjalną promocję dla osób, które wcześniej nie korzystały z programu goodie cashback. Każdy nowy użytkownik, który pobierze aplikację i dokona dowolnych 3 transakcji cashback może dostać aż 30 zł za rozpoczęcie korzystania z platformy – 15 zł po zrobieniu pierwszego zakupu z goodie cashabck i kolejne 15 zł po zrobieniu trzech zakupów. Promocja dotyczy także użytkowników, którzy posiadają aplikację, ale do tej pory nie robili zakupów z cashbackiem. Natomiast klienci Banku Millennium, po przejściu do goodie z poziomu aplikacji mobilnej Banku Millennium lub Millenetu, mogą otrzymać aż 50 zł bonusu w prezencie – 20 zł po dokonaniu pierwszego zakupu z goodie cashback i 30 zł po dokonaniu dowolnych trzech zakupów.

Oszczędzanie podczas zakupów online z goodie cashback jest bardzo proste. Wystarczy pobrać na swój smartfon aplikację goodie, odwiedzić stronę www.goodie.pllink otwiera się w nowym oknie lub przejść do goodie z poziomu aplikacji mobilnej czy serwisu internetowego Banku Millennium, zarejestrować się w goodie, następnie wybrać sklep internetowy oznaczony znaczkiem cashback, przejść do witryny sklepu danej marki przy pomocy linku na goodie i sfinalizować transakcję. Klienci W ciągu jednego dnia roboczego od zakupu, na koncie w goodie pojawi się kwota naliczonego cashbacku (od kilku do nawet kilkudziesięciu procent kwoty dokonanych zakupów), ze statusem „Oczekujący”. Status zmieni się na „Zatwierdzony” po potwierdzeniu przez sklep poprawności transakcji. Po zebraniu min. 21 zł można je przelać na dowolne konto bankowe w Polsce. Co ważne, cashback łączy się z innymi zniżkami dostępnymi na platformie zakupowej goodie, oferowanymi przez sklepy internetowe objęte programem oraz ze specjalnymi zniżkami przygotowanymi specjalnie dla użytkowników goodie.

Regulaminy platformy, karty podarunkowej goodie oraz programu goodie cashback dostępne są na stronie www.goodie.pl/regulaminlink otwiera się w nowym oknie.