Informacje prasowe


11.07.2016

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Relacje z klientem na pierwszym miejscu w nowym modelu placówek Banku Millennium

Klienci Banku Millennium mogą od dzisiaj korzystać z usług placówki w nowoczesnej architektonicznej aranżacji, z nowymi funkcjonalnościami oraz automatyczną obsługą gotówkową, Pierwsza taka placówka w Polsce powstał w Centrum Handlowym Matarnia w Gdańsku, odwiedzanym rocznie przez 5 milionów osób.

Nowy standard jest efektem badania jakościowego przeprowadzonego wśród klientów Banku Millennium. Z licznych wywiadów wynika, że cenią oni Bank za jakość obsługi oraz umiejętność właściwego rozpoznania i analizy ich potrzeb przez konsultantów. Od swojego Banku oczekują m. in. zmiany aranżacji wnętrza na bardziej nowoczesne, zautomatyzowanej i szybszej obsługi gotówkowej poprzez wprowadzenie wpłatomatów. Proponowali również wydzielenie przestrzeni do rozmów, uatrakcyjnienie strefy klienta i wprowadzenie do tej przestrzeni materiałów informacyjnych. 

- Chcemy być tam gdzie nasi klienci, dlatego otwieramy nowoczesne placówki w centrach handlowych, często przez nich odwiedzanych. Rozwijamy funkcjonalność i jakość placówek obsługi bezpośredniej, ponieważ z prowadzonych rozmów i obserwacji jasno wynika, że chociaż nasi klienci coraz częściej korzystają z kanałów cyfrowych, to jednak w dalszym ciągu cenią sobie relacje międzyludzkie i oczekują bezpośredniego kontaktu z opiekunem klienta – powiedział Wojciech Rybak, Członek Zarządu Banku Millennium, odpowiedzialny za bankowość detaliczną, otwierając nową placówkę. – Nowy format placówek wyraża filozofię sprzedaży Banku, która rozmowę z klientem i dogłębną analizę jego potrzeb stawia na pierwszym miejscu. Przestrzeń jest więc zaaranżowana tak, aby wizyta w naszej placówce sprzyjała pogłębianiu relacji z naszymi klientami – dodaje.

Nowa placówka w CH Matarnia zapewnia regularną sprzedaż produktów bankowych, usługi posprzedażowe oraz nowość - automatyczną obsługę gotówkową. Klientów i pracowników placówki otacza nowoczesna i komfortowa aranżacja wnętrza. Przestrzenne przeszklone pokoje do indywidualnych rozmów z klientami, które zapewniają komfort i dyskrecję. Nowoczesne, ale stonowane i jasne pomieszczenie zapewnia dodatkowe udogodnienia np. stanowiska z dostępem do Millenetu: tablety i duży ekran. Strefa klienta oczekującego jest wyposażona w wygodne kanapy, ekspres z kawą i automat z wodą. Placówka oferuje także stanowiska szybkiej obsługi klienta oraz kącik dla dzieci. Dostępne są urządzenia pozwalające na wpłatę i wypłatę gotówki, czyli bankomat i wpłatomat w jednym – czynne w godzinach działalności centrum handlowego Matarnia, to Park Handlowy ulokowany w sercu dynamicznie rozwijającej się części Trójmiasta. Jedna z największych przestrzeni handlowych w regionie, którą rocznie odwiedza średnio 5 milionów osób.

Do końca 2016 roku Bank Millennium planuje otworzyć podobne placówki w Łodzi (C.H. Manufaktura) i w Katowicach.