Informacje prasowe


28.10.2014

Rekordowy wynik Millennium Leasing po trzech kwartałach 2014 r.

Spółka Millennium Leasing osiągnęła po III kwartale br. rekordową wartość sfinansowanych aktywów, na poziomie ponad 2 mld zł. Firma zajęła 3. pozycję na rynku leasingu ruchomości.

Związek Polskiego Leasingu opublikował informację o wynikach branży po trzech kwartałach 2014 r. Firma Millennium Leasing osiągnęła rekordową wartość sfinansowanych aktywów, na poziomie ponad 2 mld zł. Wartość umów leasingu ruchomości w Millennium Leasing była większa o 29,5% w stosunku do tego samego okresu roku ubiegłego, udział w rynku leasingu ruchomości Millennium Leasing wynosi po III kwartałach 7,75% i w tej kategorii spółka znalazła się na 3. miejscu. 

Po III kwartale br. Millennium Leasing pozostaje liderem w finansowaniu transportu ciężkiego z udziałem w rynku 11,1%. Wartość umów w tym segmencie wzrosła o ponad 23% r/r. Także w segmencie maszyn i urządzeń udział spółki przekracza 10%.

Spółka Millennium Leasing osiągnęła też wysoki wzrost - o ponad 80% - w segmencie pojazdów lekkich (o masie do 3,5 t), podczas gdy cały rynek urósł o ponad 44%. 

- Branża leasingowa od stycznia do końca września br. sfinansowała transakcje o łącznej wartości 31 mld zł, co oznacza, że wypracowano wzrost na poziomie 27,4% r/r. Tymczasem w całym ubiegłym roku, również dobrym dla leasingu, było to nieco ponad 35 mld zł - mówi Wojciech Rybak, Prezes Zarządu Millennium Leasing i zarazem Wiceprezes Związku Polskiego Leasingu. – Można prognozować, że przed końcem tego roku branża przekroczy próg 40 mld zł. Utrzymujący się szybki rozwój leasingu pozwala z optymizmem patrzeć na perspektywy całej polskiej gospodarki – dodaje Wojciech Rybak.