Informacje prasowe


26.04.2016

Rekordowy obrót faktoringowy i awans Banku Millennium na liście faktorów.

W I kwartale 2016 r. Bank Millennium awansował na najwyższe w historii czwarte miejsce na liście faktorów PZF, osiągając obrót faktoringowy na poziomie ponad 3,47 mld zł. Dynamika obrotów pierwszego kwartału wyniosła 14,7% r/r.

Bank Millennium sfinansował w I kwartale 2016 r. ponad 170 tys. faktur i zakończył kwartał 10% udziałem w rynku. Ponad połowa obrotów została zrealizowana w faktoringu pełnym, co oznacza dalszy wzrost popularności tego rozwiązania.

- Rekordowy obrót w pierwszym kwartale 2016 r. to w dużej mierze rezultat ciężkiej pracy w rok poprzednim, w którym sprzedaż nowych limitów osiągnęła imponujący poziom 1,4 mld zł. Mimo trudniejszych warunków ekonomiczno-prawnych, które pojawiły się w pierwszym kwartale, w dalszym ciągu z powodzeniem udaje się nam rozwijać portfel klientów faktoringowych. Kluczem do nawiązania trwałych relacji z klientami jest transparentność. Nasza oferta cenowa została uproszczona do granic możliwości, nie stosujemy tabel opłat i prowizji ani ukrytych opłat, wszystkie ceny opisane w kilku pozycjach. Dzięki temu przedsiębiorca ma pewność, że zawiera transakcję na jasnych warunkach - mówi Tomasz Domagalski, Kierujący Wydziałem Sprzedaży w Departamencie Faktoringu i Finansowania Handlu Banku Millennium.

Bank Millennium oferuje wiele produktów faktoringowych i łączące je kompleksowe rozwiązania. Dzięki temu zapewnia klientowi pełną obsługę zobowiązań poprzez faktoring odwrotny, a w następnej kolejności finansowanie należności z wykorzystaniem faktoringu klasycznego. W 2016 roku bank kontynuuje kierunek zwiększania udziału faktoringu pełnego, przede wszystkim w formie faktoringu pełnego z ubezpieczeniem.