Informacje prasowe


30.07.2014

Rekordowy kwartał Banku Millennium w faktoringu

W II kwartale br. Bank Millennium zrealizował rekordowy obrót faktoringowy na poziomie 2,9 mld zł. Wynik ten pozwolił bankowi utrzymać wysoką, piątą pozycję w rankingu największych faktorów w Polsce.

- Ostatni kwartał to najlepszy okres w historii Banku Millennium, jeśli chodzi o segment skupu faktur - mówi Jerzy Dąbrowski, Dyrektor Departamentu Faktoringu i Finansowania Handlu w Banku Millennium. – Udało nam się wykupić należności o wartości 2,9 mld zł. W pierwszym kwartale tego roku było to 2,58 mld zł, a w ostatnim kwartale 2013 roku – dotychczas rekordowym – 2,8 mld zł. W pierwszej połowie 2014 roku wartość obrotu wyniosła 5,48 mld zł, zapewniając wzrost na poziomie aż 40% r/r. 

Faktoring staje się w Polsce coraz popularniejszym narzędziem finansowania przedsiębiorstw. Dane zgromadzone przez Główny Urząd Statystyczny ukazują, że w 2013 roku liczba klientów korzystających z usług faktoringowych wzrosła o 12,2%. Większość z nich prowadzi działalność w zakresie przemysłu oraz handlu, a także usług, transportu i budownictwa.* 

Ważnym zadaniem stojącym obecnie przed branżą finansową jest edukacja przedsiębiorców skupiona na odróżnianiu faktoringu od windykacji. Wzrost świadomości umożliwi naszemu rynkowi zbliżenie do tych państw europejskich, w których usługa faktoringu jest od lat powszechnie stosowanym rozwiązaniem – podsumowuje Jerzy Dąbrowski.

* http://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/podmioty-gospodarcze-wyniki-finansowe/przedsiebiorstwa-finansowe/dzialalnosc-faktoringowa-przedsiebiorstw-finansowych-w-2013-r-,2,8.html