Informacje prasowe


20.04.2005

Rekordowe wyniki sprzedaży kredytów hipotecznych Banku Millennium w I kw. 2005 r.

W I kwartale 2005 roku Bank Millennium ponownie osiągnął rekordowe wyniki w sprzedaży kredytów i pożyczek hipotecznych. Bank odnotował bardzo wysoką dynamikę wzrostu liczby wniosków o kredyt hipoteczny, złożonych przez klientów indywidualnych – 5204 w porównaniu z 3555 w IV kwartale 2004 (wzrost o 46%). Znacznie również wzrosła wartość udzielonych kredytów – wypłaty w I kwartale osiągnęły 364 mln PLN w porównaniu z 243,5 mln PLN w IV kwartale 2004 (wzrost o 50%).

W efekcie dynamicznie wzrosła wartość portfela kredytów hipotecznych – do 1 872 mln PLN na 31 marca br. w porównaniu z 1 540 mln PLN na koniec 2004 roku (wzrost o 21%).
Tak dobre wyniki sprzedaży dają Bankowi 3.pozycję na rynku, z udziałem w rynku na poziomie 10,8% (na koniec lutego 2005).
 
Rekordowe wyniki sprzedaży osiągnięto głównie dzięki atrakcyjnej i dostępnej dla Klientów ofercie, systematycznie udoskonalanej zgodnie z dewizą Łatwo dostać, Łatwo spłacić. Kredyty hipoteczne Banku oferowane są nie tylko w placówkach detalicznych, ale także za pośrednictwem brokerów finansowych i sprzedaży internetowej. Warto podkreślić, że nowością na rynku, bardzo dobrze przyjętą przez Klientów, są specjalistyczne placówki Millennium Centrum Kredytów Hipotecznych - aktualnie działają już w Warszawie, Gdańsku, Olsztynie, Szczecinie, Bydgoszczy, Toruniu, Łodzi, Lublinie, Poznaniu, Wrocławiu, Zielonej Górze, Katowicach, Krakowie, Częstochowie, Rzeszowie i Kielcach. W najbliższym czasie powstanie Centrum Kredytów Hipotecznych w Gliwicach.
 
Przypominamy, iż aktualnie, do 31 maja br., Bank Millennium oferuje promocyjne warunki udzielania MilleKredytu DOM, MillePożyczki Hipotecznej i MilleKredytu Konsolidacyjnego:
 

  • 0% prowizji bankowej w przypadku kredytów w PLN (1% prowizji dla kredytów w walutach obcych, może być skredytowana)
  • 0 zł opłaty za wycenę nieruchomości (Bank płaci za Klienta)
  • oprocentowanie kredytów w PLN już od 6,66% do maksymalnie 7,16% (wyjątkowo niska marża od 0,75% do 1,25%)
  • oprocentowanie kredytów mieszkaniowych w CHF już od 1,63% (marża dla kredytów w walutach obcych została obniżona o 0,4 p.p. w całym okresie kredytowania).

 
Chcemy podkreślić, że oferta Banku Millennium zdobyła uznanie zarówno Klientów, jak doradców finansowych firm Expander i Open Finance, którzy ponownie przyznali bankowi bardzo wysokie noty w publikowanych przez siebie rankingach kredytów mieszkaniowych.
 
Według Open Finance Bank Millennium oferuje najlepsze kredyty w PLN i CHF, w 5 na 6 ocenianych kategoriach, w zależności od wysokości wkładu własnego klienta (szczegóły: Ranking kredytów mieszkaniowych, kwiecień 2005 www.open.pl).
 

W rankingu firmy Expander (Ranking kredytów mieszkaniowych – kwiecień 2005, www.expander.pl) Bank Millennium również uplasował się na czołowych pozycjach, zajmując:

  • 1 miejsce w kategoriach: Najtańsze kredyty w CHF; Banki, które pożyczają najwięcej; Banki, które najlepiej traktują klientów osiągających dochody z tytułu umów o dzieło / zlecenia
  • 2 miejsce w kategoriach: Najlepsze kredyty konsolidacyjne; Banki akceptujące" trudne przypadki"
  • oraz kolejne czołowe miejsca w kategoriach: Najtańsze kredyty w złotówkach; Najlepsze banki dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą; Banki najlepsze dla osób dysponujących niskim wkładem własnym; Banki najlepsze dla osób osiągających dochody za granicą; Najlepsze kredyty na budowę domu systemem gospodarczym oraz Bank, z którym najlepiej się współpracuje doradcom Expandera.