Informacje prasowe


30.07.2018

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Rekordowe wyniki Millennium Leasing po pierwszym półroczu 2018 roku

W pierwszych sześciu miesiącach 2018 roku spółka Millennium Leasing odnotowała rekordową sprzedaż w wysokości 1,66 mld zł, co stanowi 15% wzrost w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. W tym samym okresie portfel leasingowy wzrósł o 12% r/r osiągając poziom 6,1 mld zł. Tylko w 2 kwartale 2018 roku wartość środków oddanych w leasing wyniosła 856 mln zł. Jeśli chodzi o wartość odebranych przedmiotów leasingu, to było to najlepsze półrocze w historii spółki.

Wpływ na tak dobre wyniki miały przede wszystkim wzrosty sprzedaży w grupach maszyn i urządzeń (439 mln zł, wzrost o 23%) oraz ciężkiego transportu drogowego (528 mln zł, wzrost o 13%).

- Pierwsze sześć miesięcy roku są naprawdę imponujące. Wystarczy wspomnieć, że wartość odebranych przedmiotów leasingu przekroczyła wynik roczny, osiągnięty w 2012 roku. Jak to zrobiliśmy? Z jednej strony wspiera nas wzrost całego rynku leasingu, ale z drugiej – zachowując dyscyplinę w zakresie kosztów operacyjnych - zwiększamy nasze zdolności operacyjne do procesowania istotnie rosnącej z roku na rok liczby transakcji. Jest to możliwe dzięki połączeniu inwestycji w nowe narzędzia informatyczne z głęboką analizą i optymalizacją procesów biznesowych, w której uczestniczą wszystkie jednostki organizacyjne firmy - powiedział Marcin Balicki, Prezes Zarządu Millennium Leasing.

Millennium Leasing od lat oferuje finansowanie leasingiem dla wszystkich branż w Polsce. Spółka jest aktywnym członkiem Związku Polskiego Leasingu, zaangażowaną w szczególności w powstanie Grupy ds. Digitalizacji ZPL i jedną z pierwszych firm leasingowych, które pojawiły się na polskim rynku. Sprzedaż usług leasingu jest prowadzona przez doradców leasingowych w 66 placówkach spółki w całej Polsce. Działania sprzedażowe prowadzone są także w ramach aktywnej współpracy z doradcami bankowymi, w oddziałach detalicznych i jednostkach korporacyjnych Banku Millennium.