Informacje prasowe


19.12.2001

Rating

BIG Bank GDAŃSKI S.A. informuje, iż agencja ratingowa Moody's Investor Service podwyższyła długoterminowy rating depozytowy Banku o 2 stopnie do poziomu Baa1 ( 8 pozycja w 21 stopniowej skali ) oraz rating krótkoterminowy o 1 stopień do poziomu P-2 (2 pozycja w 4 stopniowej skali). Rating siły finansowej D pozostaje na niezmienionym poziomie.

Moody's zdecydował o podniesieniu ratingu dla BBG S.A. po uzyskaniu informacji o zakończonej pełnym sukcesem emisji akcji serii K o wartości 764,3 mln. PLN BIG Banku GDAŃSKIEGO SA . W jej wyniku Banco Comercial Portugues, partner strategiczny BBG S.A. zwiększy swoje zaangażowanie w akcjonariacie z 19,98 do 42,78% . Zdaniem Moody's oznacza to silne wsparcie ze strony BCP dla BIG Banku GDANSKIEGO SA w okresie niezbyt korzystnej dla sektora bankowego koniunktury gospodarczej w Polsce
 
Ratingi uzyskane przez Bank (Baa1 i P-2) są na poziomie odpowiednio długoterminowego i krótkoterminowego ratingu Polski co oznacza że są najwyższymi możliwymi do uzyskania przez podmiot krajowy . Ich przyznanie potwierdza pozycję Banku na rynku i sytuuje go w grupie najlepiej ocenianych instytucji finansowych w Polsce.