Informacje prasowe


29.08.2019

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Przestrzeń do ogrodoterapii od wolontariuszy Banku Millennium

Wolontariusze Banku Millennium z Pomorza zagospodarowali i dostosowali ogród do potrzeb terapii osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi i rozwojowymi. Akcja odbyła się w ramach konkursu grantowego Fundacji Banku Millennium.

Beneficjentami projektu są dorosłe osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi i rozwojowymi będące pod opieką Fundacji ADAPA działającej na rzecz Osób z Autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju. Fundacja tworzy miejsca pracy, grupy terapeutyczne, kluby zainteresowań oraz prowadzi Warsztat Terapii Zajęciowej, w którym odbywa się proces rehabilitacji społecznej i zawodowej.

Chcąc wzbogacić ofertę zajęć dla podopiecznych Fundacji ADAPA, wolontariusze z Banku Millennium stworzyli przestrzeń do ogrodoterapii. Z grantu otrzymanego od Fundacji Banku Millennium zakupili sprzęty ogrodowe, które posłużyły do zaaranżowania miejsca do zajęć terapeutycznych i relaksacyjnych. Urządzili również przestrzeń do samodzielnego sadzenia, pielęgnacji i hodowli roślin i ziół. Dodatkowo w ramach projektu postawiono i pomalowano ogrodzenie oraz posadzono trawę i rośliny ozdobne.