Informacje prasowe


27.03.2017

Przelewy natychmiastowe do ZUS i US już w Banku Millennium

Klienci Banku Millennium mogą już realizować przelewy do ZUS, urzędów skarbowych oraz celnych jako przelewy natychmiastowe Express Elixir. Realizacja przelewu możliwa jest za pośrednictwem serwisu bankowości internetowej Millenet. Dzięki nowej usłudze klienci mogą opłacać składki na ubezpieczenie społeczne, podatki oraz należności celne w czasie rzeczywistym.

- Przelewy natychmiastowe cieszą się rosnącym zainteresowaniem klientów. Według danych Krajowej Izby Rozliczeniowych, od stycznia 2016 do stycznia 2017 ich liczba wzrosła o 126%. Możliwość realizacji przelewów do ZUS i US w czasie rzeczywistym jeszcze mocniej wpłynie na to zainteresowanie, ponieważ klienci oczekiwali na udostępnienie tej możliwości. Dzięki przystąpieniu do systemu Express Elixir Narodowego Banku Polskiego oraz gotowości naszego zaawansowanego technologicznie systemu transakcyjnego mogliśmy udostępnić klientom usługę bardzo szybko. Staramy się, by zarówno serwis transakcyjny, jak i aplikacja mobilna były wysoce użyteczne dla klientów, dlatego wdrażamy głównie te usługi i rozwiązania, których klienci oczekują – mówi Ricardo Campos, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium.

Klienci Banku Millennium mogą zlecać przelewy natychmiastowe Express Elixir za pośrednictwem serwisu bankowości internetowej Millenet 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Opcja przelewu natychmiastowego dostępna jest w formularzu przelewu, gdzie klient wybiera sposób realizacji – standardowy lub natychmiastowy. Klienci mogą zlecać przelewy natychmiastowe do wszystkich banków, które są uczestnikami systemu Express Elixir. Przelewy realizowane są wyłącznie w polskich złotych i tylko między bankami na terytorium Polski.