Informacje prasowe


27.03.2017

Przelewy natychmiastowe do ZUS i US dla firm już w Banku Millennium

Od dzisiaj przedsiębiorcy będący klientami Banku Millennium mogą już realizować przelewy do ZUS, urzędów skarbowych oraz celnych jako przelewy natychmiastowe Express Elixir. Realizacja przelewu możliwa jest za pośrednictwem systemu bankowości internetowej Millenet. Dzięki nowej usłudze firmy mogą opłacać składki na ubezpieczenie społeczne, podatki oraz należności celne w czasie rzeczywistym.

- Nasi klienci biznesowi, szczególnie mniejsze firmy, już od jakiegoś czasu oczekiwali na udostępnienie tej możliwości. Pomimo korzystnego zapisu ordynacji podatkowej, zgodnie z którym w rozliczeniach składek i zobowiązań podatkowych za termin zapłaty zobowiązania uważa się dzień obciążenia rachunku podatnika, przedsiębiorcy często mają problem z terminową zapłatą. Teraz firmy mają możliwość przekazania środków w czasie rzeczywistym oraz pewność, że przelew dotrze na czas nawet wtedy, kiedy wykonają go w ostatnim dniu płatności. Wdrożenie usługi przez bank było możliwe dzięki wejściu Narodowego Banku Polskiego do systemu Express Elixir – mówi Marta Postek, Dyrektor Departamentu Bankowości Transakcyjnej w Banku Millennium.

- Wiemy, jak ważne są nowoczesne narzędzia bankowości elektronicznej w codziennym prowadzeniu firmy. Staramy się je wdrażać bardzo szybko, często jako pierwsi na rynku. Pozwala nam na to zaawansowany technologicznie system transakcyjny. Stale też analizujemy opinie klientów - prowadzimy ankiety konsumenckie, zbieramy komentarze i sugestie oraz przeprowadzamy wywiady z klientami, dzięki czemu jesteśmy w stanie proponować rozwiązania adekwatne do potrzeb klientów – mówi Ricardo Campos, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium.

Klienci Banku Millennium mogą zlecać przelewy natychmiastowe Express Elixir za pośrednictwem serwisu bankowości internetowej Millenet 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Opcja przelewu natychmiastowego dostępna jest w formularzu przelewu, gdzie klient wybiera sposób realizacji – standardowy lub natychmiastowy. Klienci mogą zlecać przelewy natychmiastowe do wszystkich banków, które są uczestnikami systemu Express Elixir. Przelewy realizowane są wyłącznie w polskich złotych i tylko między bankami na terytorium Polski.