Informacje prasowe


20.03.2023

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Prośba o przelew BLIK już dostępna w Banku Millennium

Rozliczanie się ze znajomymi lub organizowanie zbiórek na prezent będzie jeszcze łatwiejsze dzięki Bankowi Millennium. Bank udostępnił klientom możliwość korzystania z usługi Prośba o przelew BLIK.

Pierwsi klienci Banku Millennium mogą już skorzystać z nowej opcji „Prośba o przelew BLIK”. Rozwiązanie pozwala w łatwy sposób rozliczać się ze znajomymi np. za zakupy, których w ich imieniu dokonaliśmy, lub za opłacenie rachunku w restauracji! Wystarczy wysyłać prośbę o przelew w aplikacji mobilnej do konkretnej osoby oraz kwotę, którą chcemy otrzymać. Gdy prośba zostanie zaakceptowana w ciągu 72 godzin, pieniądze trafią na nasze konto. Rozwiązanie doskonale sprawdzi się także w innych sytuacjach np. zbiórki na prezent lub poproszenie o dodatkowe pieniądze przez dziecko, które wyjechało na wakacje.

- Chcemy, żeby nasza aplikacja mobilna była wygodnym narzędziem do zarządzania codziennością, dlatego oferujemy klientom kolejną usługę powiązaną z popularnymi płatnościami BLIK. Nasi klienci bardzo chętnie korzystają z dostępnych w aplikacji przelewów na telefon BLIK i liczba takich transakcji stale rośnie. Dlatego zdecydowaliśmy rozszerzyć tę usługę o kolejne możliwości. Prośba o przelew BLIK to wygodna opcja dla osób, które lubią spędzać czas z przyjaciółmi. Zdarza się, że rachunek w restauracji czy zrzutka na prezent stają się kłopotliwe, gdy trzeba się rozliczyć. Dzięki nowej usłudze w naszej aplikacji takie kwestie nie muszą już wiązać się z dyskomfortemmówi Halina Karpińska dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium.

Bank Millennium jest czwartym podmiotem na polskim rynku, który zaoferował taką możliwość swoim klientom. Prośbę o przelew BLIK można wysłać do osób, które mają konto w bankach udostępniających to rozwiązanie. Poza Bankiem Millennium obecnie są to również ING Bank Śląski, mBank oraz VeloBank. W kwietniu usługa zostanie wzbogacona o opcję podziału rachunku na kilka osób. Bank Millennium wspólnie z Polskim Standardem Płatności pracuje również nad wdrożeniem płatności odroczonych. BLIK Płacę Później w ramach pilotażu udostępniony został wybranej grupie klientów we wrześniu 2022 roku. W ramach swoich usług BLIK oferuje również wygodne płatności w sieci oraz stacjonarne (w tym płatności zbliżeniowe), przelewy na numer telefonu, wystawanie elektronicznych czeków oraz wpłaty i wypłaty z bankomatów bez karty płatniczej.

- Przelewy na telefon BLIK to jedna z naszych najszybciej rosnących usług. W 2022 roku użytkownicy zrobili w ten sposób o 110 procent więcej transakcji niż w 2021. Wielu z nich to również klienci Banku Millennium, którzy docenili ten natychmiastowy i bezpieczny sposób wysyłania pieniędzy. Stale rozwijamy nasze usługi oraz dodatkowe funkcje, które zapewnią jeszcze wygodniejsze realizowanie płatności. Tym właśnie są Prośby o przelew BLIK. Szybkie, wygodne i bardzo bezpieczne rozwiązanie, które znacznie ułatwia codzienne rozliczanie się. Jestem przekonany, że klienci Banku Millennium dostrzegą te korzyści i z chęcią będą z niego korzystać - mówi Marcin Waldowski, dyrektor Departamentu Rozwoju Produktu w Polskim Standardzie Płatności, operatorze systemu płatności mobilnych BLIK.

Więcej na stronie: www.bankmillennium.pl/bankowosc-elektroniczna/bankowosc-mobilna/aplikacja-mobilna-klienci-indywidualni-biznes/platnosci-bliklink otwiera się w nowym oknie

*

BLIK to powszechny standard płatności mobilnych. Możliwość skorzystania z BLIKA w aplikacjach bankowości mobilnej ma obecnie praktycznie każdy z klientów krajowych instytucji płatniczych oferujących aplikację mobilną. Za rozwój systemu odpowiada spółka Polski Standard Płatności (PSP). PSP stale rozwija możliwości BLIKA tak, aby system był jak najbardziej funkcjonalny dla jego użytkowników. Udziałowcami spółki PSP są: Alior Bank, Bank Millennium, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski oraz Mastercard.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, nowoczesnym bankiem oferującym swoje usługi wszystkim segmentom rynku poprzez sieć placówek, sieci indywidualnych doradców i bankowość elektroniczną. Wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie i najlepsze tradycje bankowości, z powodzeniem konkurując we wszystkich segmentach rynku finansowego.