Informacje prasowe


26.11.2014

Powiadomienia push w Aplikacji Mobilnej Banku Millennium

Bank Millennium uruchomił powiadomienia push dla użytkowników Aplikacji Mobilnej, wyświetlane na ekranie telefonu. Dzięki temu Klienci szybko otrzymają informacje o nowych promocjach, usługach czy aktualizacjach.

– To rozwiązanie pozwala na nową, proaktywną komunikację z Klientami, a przy tym jest naturalne dla użytkowników smartfonów. Dzięki temu Klienci będą bardzo szybko otrzymywać informacje, które mogą być dla nich w danej chwili istotne. Od dłuższego czasu dążymy do tego, by Klienci mieli jak najszerszy dostęp do swojego rachunku i oferty banku we wszystkich kanałach – mówi Ricardo Campos, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium.

Powiadomienia push wyświetlane są na ekranie głównym urządzenia, na którym Aplikacja Mobilna jest zainstalowana. Klienci Banku Millennium będą otrzymywać informacje o cyklicznych promocjach i spersonalizowanej ofercie specjalnej, a także o nowych usługach i aktualizacjach. Powiadomienia zostały zaprojektowane w taki sposób, że pozwalają na szybkie skorzystanie z oferty za pomocą kilku kliknięć w aplikacji.

– Testy z użytkownikami pozwalają nam na wprowadzanie dokładnie tych opcji i funkcji, których Klienci potrzebują. Po wprowadzeniu do oferty nowej usługi „Wypłata mobilna” umożliwiającej wypłatę z bankomatu bez użycia karty, wysłaliśmy do Klientów powiadomienie na ten temat. W ciągu pierwszej godziny od otrzymania wiadomości otworzyło ją 23% Klientów, a w ciągu 2 tygodni odnotowaliśmy wzrost do 70%. Średnia liczba wypłat w ciągu tygodnia od wysłania powiadomienia wzrosła trzykrotnie – dodaje Ricardo Campos.

W najbliższym czasie usługą zostanie objęta również promocja Happy Hours. W ramach oferty Klienci mogą założyć lokatę o oprocentowaniu wyższym o 1% w porównaniu do tradycyjnej lokaty, przy czym jest ona dostępna jedynie przez kilka godzin w ciągu danego dnia. Powiadomienie o rozpoczęciu Happy Hours otrzymane na telefon, który Klient ma zawsze przy sobie, pozwoli mu na szybkie skorzystanie z oferty.

Aplikację bankowości mobilnej o nazwie „Bank Millennium” można pobrać bezpłatnie na wszystkie najpopularniejsze urządzenia mobilne – jest ona dostępna dla systemów operacyjnych Android, iOS, Windows 8 oraz dla BlackBerry 10. Aby pobrać aplikację dla konkretnego urządzenia, wystarczy wpisać adres www.bankmillennium.pl/mb w przeglądarce telefonu lub tabletu. Poza Aplikacją Mobilną, dostęp do bankowości mobilnej możliwy jest za pomocą Millenetu Mobilnego (https://m.bankmillennium.pl).