Informacje prasowe


18.11.2016

Ponadstandardowe oprocentowanie walut na Koncie Oszczędnościowym

Z myślą o osobach, które dużo podróżują (i prywatnie i służbowo) lub zarabiają w walutach obcych Bank Millennium uruchomił kolejną promocję Konta Oszczędnościowego Walutowego. Klienci wpłacający nowe środki w USD otrzymają ponadprzeciętne oprocentowanie w wysokości 1,2% w skali roku, a przelewający EUR - 0,9% dla nowych środków.

- Odzew Klientów na pierwszą edycję promocji był bardzo dobry, stąd pomysł na kolejną. Oszczędzanie w walucie kraju, do którego planujemy wyjazd ma wiele zalet - unikamy ryzyka gwałtownego wzrostu kursu wynikającego z perturbacji na rynkach walutowych i wiemy, ile konkretnie będzie nas kosztować podróż. Liczy się również komfort rozumiany jako dostęp do euro czy dolarów za granicą po znanym kursie. Bank od lat konsekwentnie promuje zalety oszczędzania, a atrakcyjne oprocentowanie Kont Oszczędnościowych  jest jednym z elementów tej strategii. – mówi Tomasz Misiak, Dyrektor Departamentu Marketingu Bankowości Detalicznej w Banku Millennium.  

Promocyjne oprocentowanie nowych środków na Koncie Oszczędnościowym Walutowym

Oprocentowanie promocyjne nowych środków w skali roku USD EUR
Do 50 000 USD/EUR włącznie 1,20% 0,90%
Nadwyżka ponad 50 000 USD/EUR 0,50% 0,20%

Konto Oszczędnościowe Walutowe to:

  • możliwość regularnego oszczędzania w walucie na potrzeby przyszłych podróży lub zakupów
  • elastyczny dostęp do oszczędności bez utraty odsetek
  • zabezpieczenie przed wahaniami kursów walut
  • miesięczna kapitalizacja odsetek
  • wysokie promocyjne oprocentowanie dla nowych środków przez 3 miesiące

Promocja trwa do 24 grudnia 2016 r. Okres obowiązywania oprocentowania promocyjnego wynosi 92 dni i jest liczony od dnia, w którym nastąpi pierwsze przekazanie nowych środków na Konto Oszczędnościowe Walutowe w okresie Promocji. Warunki uczestnictwa określa Regulamin dostępny na stronie www.bankmillennium.pl i w oddziałach Banku Millennium w całej Polsce.