Informacje prasowe


22.01.2019

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Polsko-Portugalska Izba Gospodarcza i Bank Millennium zachęcają Portugalczyków do inwestowania w Polsce

W Polsce działa obecnie ponad 80 aktywnych przedsiębiorstw z portugalskim kapitałem. W celu przyciągnięcia kolejnych, Polsko-Portugalska Izba Gospodarcza (PPCC), we współpracy z Bankiem Millennium, organizuje 22 stycznia w Lizbonie seminarium „Go Poland” na temat atrakcyjności Polski dla portugalskich inwestorów.

Seminarium odbędzie się w dniu 22 stycznia w siedzibie Portugalskiej Krajowej Izby Handlowo-Przemysłowej w Lizbonie, i jest organizowane przy współpracy z Zagranicznym Biurem Handlowym Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) w Lizbonie, Bankiem Millennium oraz Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju.

- Naszym celem jest przedstawienie portugalskim firmom zarówno aktualnych możliwości w zakresie finansowania działalności inwestycyjnej i handlowej, jak również prezentacja konkretnej oferty pomocowej skutecznych instytucji otoczenia biznesu, takich jak PPCC, PAIH, czy też wyspecjalizowanych firm konsultingowych, będącymi naszymi członkami – mówi Wojciech Baczyński, dyrektor generalny PPCC.

- Podczas seminarium zaprezentujemy sposoby zaspokajania potrzeb finansowych firm przybywających do Polski w celu inwestowania lub handlu na polskim rynku. Przedsiębiorcy mogą liczyć na pełen wsparcie zarówno przez Trade Solutions Department w Millennium bcp w Portugalii, jak również Iberian Desk w Banku Millennium w Polsce. Tego typu „most” daje gwarancję trwałej i długoterminowej relacji z polskim rynkiem – tłumaczy Vitor Pinto, dyrektor Komitetu Kredytowego Banku Millennium.

„Go Poland” jest organizowane przez PPCC w Portugalii już po raz piąty, wpisując się w bilateralne starania promocyjne mieszczącej się w Warszawie Izby.