Informacje prasowe


10.05.2016

Partnerstwo Banku Millennium i Uniwersytetu Warszawskiego

Bank Millennium podpisał z Uniwersytetem Warszawskim umowę o partnerstwie, która wyznacza podstawowe obszary współpracy na najbliższe lata. Zgodnie z umową Bank i Uniwersytet będą współpracować między innymi przy organizacji obchodów 200–lecia Uniwersytetu Warszawskiego. Bank będzie wspierać doskonalenie jakości kształcenia studentów i doktorantów oraz infrastruktury, a także wspólne działania między uczelniami oraz naukowcami w Polsce i na świecie.

Bank Millennium od prawie 20 lat jest partnerem Uniwersytetu Warszawskiego, największej polskiej uczelni. Współpraca z instytucjami edukacyjnymi i środowiskami studenckimi jest elementem naszej polityki odpowiedzialnego biznesu. Bank od lat kieruje swą aktywność do studentów oferując im produkty bankowe, stypendia, praktyki, możliwość rozwoju i w perspektywie miejsca pracy, powiedział Joao Bras Jorge Prezes Zarządu Banku Millennium. 

Od lat współpracujemy z Bankiem Millennium, który jest naszym sprawdzonym partnerem, od teraz nie tylko w biznesie, lecz także w przedsięwzięciach służących stworzeniu coraz ciekawszej oferty dla studentów. Wspólnie będziemy zapraszać światowej klasy ekspertów na wykłady gościnne do Katedry im. Tadeusza Mazowieckiego. Dzięki wsparciu Banku chcemy też pokazać jak wiele interesujących pomysłów skierowanych do szerokiej publiczności mamy do zaproponowania z okazji jubileuszu 200-lecia naszej uczelni, powiedział prof. Marcin Pałys, rektor Uniwersytetu Warszawskiego.

Ideą współpracy jest prezentacja ekspertów Banku, nowych technologii i innowacyjności Banku, a także aktywności społecznych, w które angażuje się Bank. Bank kieruje swoją aktywność do wszystkich studentów UW, szczególnie jednak kierunków matematyczno-informatycznych, ekonomicznych oraz zarządzania.  Program daje Bankowi możliwość zintensyfikowania współpracy przy oferowaniu pracy absolwentom oraz możliwość korzystania z referencji na forum szkół wyższych, w tym na forum KRASP – Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich. W najbliższym czasie Bank zamierza  skorzystać z możliwości promocji swego zaangażowania w Millennium Docs Against Gravity Film Festival organizując w czwartek, 12 maja dodatkową projekcję filmu Wujek Bernard – lekcje innej ekonomii oraz debatę z udziałem ekspertów, w tym przedstawiciela Banku Millennium, na terenie Uniwersytetu Warszawskiego.