Informacje prasowe


13.01.2014

Okres bezodsetkowy także dla transakcji gotówkowych dokonanych kartami Millennium

Bank Millennium wprowadził nowe rozwiązania do oferty kart kredytowych dla Klientów indywidualnych. Od 1 stycznia 2014 r. okres bezodsetkowy obowiązuje także dla transakcji gotówkowych dokonanych kartami Millennium.

Posiadacze kart kredytowych Visa, MasterCard i American Express wydanych przez Bank Millennium mogą skorzystać z unikalnego na polskim rynku rozwiązania i wypłacać gotówkę z bankomatów lub dokonywać przelewów z karty w systemie bankowości internetowej bez odsetek aż do 51 dni (zmiany nie dotyczą kart Millennium MasterCard World Signia i Millennium MasterCard World Signia/Elite VIP.) Dokonanie spłaty zadłużenia karty kredytowej w całości w wyznaczonym terminie spowoduje, że Bank nie naliczy odsetek od zadłużenia wynikającego z dokonanych transakcji gotówkowych. Termin spłaty wynosi 20 dni od zakończenia cyklu rozliczeniowego karty. Od 1 stycznia br. długość okresu wolnego od odsetek dla transakcji bezgotówkowych wynosi także do 51 dni.

Ponadto, od 1 stycznia br. Bank wprowadził możliwość zmiany cyklu rozliczeniowego karty kredytowej, z którą wiąże się zmiana dnia spłaty zadłużenia na karcie. Pozwala to dostosować termin spłaty do własnych preferencji. 
                        
Do wyboru jest sześć miesięcznych cykli rozliczeniowych karty:  

  • - od 1. do ostatniego dnia miesiąca,  
  • - od 6. dnia bieżącego miesiąca do 5. dnia kolejnego miesiąca,                                       
  • - od 11. dnia bieżącego miesiąca do 10. dnia kolejnego miesiąca,                                   
  • - od 16. dnia bieżącego miesiąca do 15. dnia kolejnego miesiąca,                                   
  • - od 21. dnia bieżącego miesiąca do 20. dnia kolejnego miesiąca,  
  • - od 26. dnia bieżącego miesiąca do 25. dnia kolejnego miesiąca. 

                                                            
Termin spłaty zadłużenia na karcie w każdym przypadku wynosi 20 dni od zakończenia danego cyklu (25 dni dla kart Millennium MasterCard World Signia/Elite i Millennium MasterCard World Signia/Elite VIP). Zmiany cyklu rozliczeniowego może dokonać posiadacz karty głównej za pośrednictwem TeleMillennium pod numerem 801 331 331, Linii Prestige pod nr 801 12 70 00 lub w dowolnym oddziale Banku Millennium. Do 28 lutego 2014 r. zmiana cyklu rozliczeniowego będzie bezpłatna. Po tym terminie opłata wyniesie 20 zł.