Informacje prasowe


18.02.2013

Nowości w bankowości elektronicznej Banku Millennium

Bank Millennium dołącza kolejnego pośrednika umożliwiającego płatności internetowe, a w ramach bankowości mobilnej wprowadza nową usługę „Skanuj i Płać" wykorzystującą kody QR.

Nowa usługa „Skanuj i Płać" pozwala szybko i wygodnie płacić za rachunki przy pomocy telefonu komórkowego. Kody QR (Quick Responses) to kwadratowe znaczki, złożone z mniejszych czarnych i białych kwadracików, umieszczone na rachunku. Zeskanowane komórką pojawiają się w postaci gotowych formularzy przelewu w aplikacji mobilnej. By opłacić rachunek wystarczy zaakceptować płatność. Cały proces odbywa się automatycznie i trwa kilkanaście sekund. Klienci Banku Millennium mogą w ten sposób opłacać rachunki papierowe i elektroniczne wszystkich firm wystawiających faktury z QR kodami. Są to m.in. UPC, Netia, Orange i PGNiG.  
Od dziś można też korzystać z usług kolejnego pośrednika płatności internetowych – Transferuj.pl. Nowy pośrednik obsługuje m.in. sprzedaż biletów do Teatru Lalki, Maski i Aktora Groteska w Krakowie, Teatru Współczesnego, Studio Buffo oraz Teatru Palladium - znanego i popularnego miejsca, gdzie od lat organizowane są najważniejsze koncerty w Warszawie. Jak pokazuje analiza transakcji, płatności internetowe są bardzo popularną i wygodną alternatywą dla płatności kartami. Klienci Banku Millennium płacą w ten sposób ponad dwukrotnie częściej niż plastikiem.