Informacje prasowe


01.02.2019

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Nowość – eBOK leasingowy w bankowości elektronicznej Banku Millennium

Bank Millennium udostępnił w serwisie internetowym Millenet platformę pozwalającą na obsługę online umów leasingu. Mają do niej dostęp zarówno klienci Banku Millennium, jak i Millennium Leasing. Dzięki nowemu rozwiązaniu, klienci obydwu spółek mogą obsługiwać produkty bankowe i leasingowe z poziomu jednej platformy. To jeden z elementów tworzenia w Banku Millennium zintegrowanej, cyfrowej platformy finansowej dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz korporacji.

- Zintegrowana platforma, dająca możliwość obsługi różnych produktów finansowych, jest ważnym elementem strategii rozwoju usług cyfrowych Grupy Banku Millennium. Nie wszystkie instytucje finansowe oferują takie rozwiązanie. My pracujemy nad nim już od dość dawna, dzięki temu nasi klienci firmowi z poziomu Millenetu dla Przesiębiorstw mają dostęp do bankowości transakcyjnej, kredytów, transakcji walutowych, finansowania handlu, a teraz również do leasingu. W planach mamy rozszerzanie serwisu internetowego Millenet o kolejne obszary biznesowe, a w przypadku modułu leasingowego o bardziej złożone rozwiązania jak szersza obsługa ubezpieczeń czy możliwość zamawiania dodatkowych usług – mówi Andrzej Gliński, Członek Zarządu Banku Millennium.

Dostępny w Millenet eBOK leasingowy pozwala na realizację płatności, monitorowanie zobowiązań oraz obsługę formalną. Firmy mogą korzystać z takich funkcji jak: lista umów, harmonogramy umów, lista faktur (rozrachunki); szczegóły faktur (rozliczenie płatności), prezentacja ubezpieczeń, zarzadzanie fakturą elektroniczną, opłaty dodatkowe i dostęp do skrzynki wiadomości. Platforma pozwala również na ustawienia powiadomień SMS informujących o wystawionej nowej fakturze, zbliżającym się terminie wymagalności i przekroczonym terminie spłaty. Wspólni klienci obydwu instytucji mają w serwisie możliwość spłaty rat/zobowiązań leasingowych.

- Cyfryzacja otwiera leasingowi bardzo dużo możliwości. Jesteśmy dumni z najlepszego na rynku partnerstwa Millennium Leasing z naszym bankiem macierzystym. W erze cyfrowej zyskuje ono również wymiar bardzo praktyczny. Uruchomiony właśnie w Millenet dostęp do podstawowych funkcji leasingu jest przykładem digitalizacji tego partnerstwa. Co istotne z punktu widzenia klientów – z rozwiązania, opartego o najwyższe standardy bezpieczeństwa, może korzystać każda firma, nawet jeśli nie jest klientem banku - mówi Marcin Balicki, Prezes Zarządu Millennium Leasing.