Informacje prasowe


25.04.2023

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Nowe zielone finansowanie dla firm w Millennium Leasing

Od kwietnia 2023 r. Spółka Millennium Leasing poszerza swoją ofertę o leasing proekologicznych przedmiotów. Dzięki niemu firmy mogą sfinansować kompleksowo i na preferencyjnych warunkach aż 53 grupy zielonych aktywów, wśród nich szeroki wybór maszyn i urządzeń. To nowość na polskim rynku.

- Leasing zielonych inwestycji to rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą realizować politykę zrównoważonego rozwoju w swojej firmie i znacząco zmniejszyć koszty energii elektrycznej. Millennium Leasing od lat w swojej ofercie udostępnia produkty mające na celu zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Nie poprzestajemy na tym i włączamy do naszej oferty kolejny produkt. W ofercie leasingu zielonych inwestycji postawiliśmy głównie na aktywa z grupy maszyn i urządzeń. Proekologiczne przedmioty cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów i coraz chętniej przedsiębiorcy sięgają po finansowanie leasingiem tych aktywów. Dlatego chcemy, aby te rozwiązania były jeszcze bardziej dostępne dla polskich firm.– powiedział Marcin Balicki, Prezes Zarządu Millennium Leasing.

W ramach oferty firmy korzystają z dłuższego okresu leasingu, obniżonego oprocentowania i szybkiej ścieżki decyzyjnej. Dodatkowo mogą wybrać opcję „3 niższe raty na start” z wysokością raty na poziomie zaledwie 10% standardowej stawki. To rozwiązanie pozwala na zmniejszenie obciążenia przedsiębiorcy w początkowym okresie leasingu i przesunięcie spłaty pierwszych 3 rat na później. Przedsiębiorcy zyskują w ten sposób czas „na rozruch” wyleasingowanych przedmiotów.

Leasing zielonych inwestycji obejmuje szeroki wybór przedmiotów – aż 53 grupy produktowe. Najważniejszą stanowią maszyny i urządzenia. Oprócz paneli i instalacji fotowoltaicznych, które w Millennium Leasing są finansowane już od wielu lat, firmy mogą sfinansować magazyny energii, pompy ciepła, a także specjalistyczne proekologiczne urządzenia np.: stacje ładowania samochodów elektrycznych, linie i maszyny do recyclingu tworzyw sztucznych, odpadów, kabli, opon, myjki do pojemników, układy do uzdatniania powietrza czy maszyny do produkcji ekologicznego paliwa – pelletu. Tak szeroki zakres finansowania maszyn i urządzeń jest wyjątkowy na rynku. W zielonej ofercie istotną grupę stanowią również elektryczne pojazdy – są to oczywiście samochody, ale również skutery, rowery, wózki widłowe, a nawet autobusy. Wyleasingować można zarówno nowe, jaki i używane przedmioty.

- Biorąc pod uwagę, rosnące wymagania dotyczące ochrony środowiska, a także oczekiwania firm w tym zakresie nie mam wątpliwości, że inwestycje ekologiczne to przyszłość. Obecnie w Unii Europejskiej trwają prace nad dyrektywą powietrzną, która radykalnie zaostrzy limity poziomu zanieczyszczeń. Zwiększy się też pośrednie oddziaływanie na klientów, aby wybierali zielone rozwiązania i technologie. I my się w ten pozytywny zielony trend wpisujemy - stwierdził Marcin Modliborek, kierujący Wydziałem Zarządzania Produktami w Millennium Leasing.

Spółka Millennium Leasing od dawna wspiera ekologiczny rozwój biznesu polskich przedsiębiorców, współpracując w tym zakresie m.in. z Bankiem Gospodarstwa Krajowego i instytucjami unijnymi, takimi jak Europejski Bank Inwestycyjny czy Europejski Fundusz Inwestycyjny. Spółka uczestniczy w pracach Rady ds. Czystego Powietrza przy Konfederacji Lewiatan. Jednym z flagowych i stale rozwijanych projektów Spółki jest program MilleSun, oferujący finansowanie instalacji fotowoltaicznych, magazynów energii i pomp ciepła. Spółka oferuje również dofinansowanie do pojazdów elektrycznych w programie Mój elektryk we współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) oraz Bankiem Ochrony Środowiska (BOŚ).

Millennium Leasing sp. z o.o. jest jedną z pierwszych i najdłużej funkcjonujących na rynku firm leasingowych w Polsce. Swoją działalność rozpoczęła w 1991 r. jako BEL Leasing. Od 2006 r. działa pod marką Millennium Leasing sp. z o.o. i należy do grupy kapitałowej Banku Millennium. Jej działalność obejmuje finansowanie wszelkich środków trwałych: samochodów osobowych i dostawczych, maszyn oraz urządzeń dla większości branż, środków transportu ciężkiego, a także nieruchomości. Do grona klientów Millennium Leasing sp. z o.o. należą zarówno mikroprzedsiębiorcy, firmy z sektora MŚP, jak i klienci korporacyjni. Spółka jest aktywnym członkiem Związku Polskiego Leasingu.